Слухати

«Мінімальний розмір аліментів — норма дискримінуюча», — Галина Федькович

24 листопада 2015 - 16:57
Facebook Twitter Google+
З Галиною Федькович, адвокаткою (Західно-Український Центр «Жіночі перспективи») говоримо про наявність в національному законодавстві дискримінаційних норм щодо прав жінок
«Мінімальний розмір аліментів — норма дискримінуюча», — Галина Федькович / Програми на Громадському радіо

fedkovych_0_0_0.jpg

Галина Федькович
Галина Федькович

Крім того, говоримо про нові антидискримінаційні законодавчі ініціативи та судову практику.

«Судова практика майже не містить рішень щодо справ із сексуальних домагань, натомість є справи, спрямовані на захист професійної репутації кривдників, що загалом виглядає ненормально», — зауважує Галина Федькович.

«Жінка може, як завгодно виглядати, кричати, поводитися агресивно, це не виправдовує насильства. Чоловік є дорослою, повноцінною, здоровою людиною, що розуміє свої дії. Якщо він вдається до насильства, він це робить тому, що так вирішив», — коментує питання насильства в родині адвокатка.

Лариса Денисенко: Іноді кажуть, що розмови про гендерні стереотипи в українському законодавстві — це спекуляції. Як ви це прокоментуєте?

Галина Федькович: Існують. Ми маємо загальні норми і в Конституції, і в окремих законах, але є норми, які є відверто діскрімінаційні. Ми маємо такі норми, наприклад, в трудовому законодавстві, Кодексі законов про працю.

Там ми маємо норми, які забороняють застосування праці жінок у нічний час, скеровування у відрядження жінок з дітьми. Є норми, які діскриминують не тільки жінок, але й чоловиків, наприклад, надання певних відпусток тільки жінкам, котрі мають дітей. І такі норми, власне, приводять до порушення прав жінок, наприклад, права на працю.

logo  За фінансової підтримки Уряду Швеції.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.