Слухати

Поїздки політиків на Схід — це катастрофа для АТО, — Микола Томенко

05 вересня 2014 - 13:27
Facebook Twitter Google+
На їхню охорону відволікаються спецпризначенці. Якщо депутати хочуть щось передати бійцям, нехай просто передадуть, їхати в АТО заради парадного фото не слід
Поїздки політиків на Схід — це катастрофа для АТО, — Микола Томенко / Програми на Громадському радіо

tomenkoКожна поїздка політиків — народних депутатів у зону АТО — це катастрофа для антитерористичного центру, — говорить Микола Томенко, голова комітету Верховної Ради з питань свободи слова. На їхню охорону відволікаються спецпризначенці. Якщо депутати хочуть щось передати бійцям, нехай просто передадуть, їхати в АТО заради парадного фото не слід. А журналістам треба відповідально ставитися до таких сюжетів і не транслювати відверту передвиборчу рекламу під виглядом новин.

Наталя Соколенко: Ми прочитали вашу статтю, де ви закликаєте політиків не піаритися за рахунок війни, а журналістів, ЗМІ чітко позначати політичну рекламу, тобто не видавати оплачені політиками новини за справжні. Почнемо з першого: хто вас так обурив, кого власне ви закликаєте не піаритися за рахунок війни?

Микола Томенко: Бачите, тут ситуація подвійного цинізму, перша частина полягає у тому, що мало про це говорять. Поїздка, наприклад, урядовця, або народного депутата в зону АТО — це катастрофа для керівництва АТЦ (антитерористичного центру прим.). Коли, наприклад, ви народний депутат або міністр з’являєтеся у зоні АТО і якщо ви визначна фігура, як Олег Ляшко, скажемо, чи там хтось інший, ви, частіш за все їздите з журналістами, або з фотокором. І керівники АТЦ, які, безумовно, переживають за вашу безпеку, бо з вами ж люди, зобов’язані надати охорону, супровід. І деякі політики беруть з собою 5 чи 10 «Альфа», яким нема чого робити, приїздять і фотографуються. Деякі люди вже звертались з цього приводу до мене, не всім це подобається. Для депутатів це піар, вони не відмовляються від депутатської недоторканності та не ідуть у ряди воювати, а лише приїздять фотографуватися.

Друга проблема: існує дуже багато людей, які з наближенням парламентської кампанії практикують особливий підхід. Як приклад, перше вересня, коли першокласникам вручили ранці, наприклад на 50 тисяч, і сидить прес-служба та рекламне агентство, яке розміщує за гроші цей піар-хід. Що якійсь бізнесмен «Петренко» подарував 2 машини продуктів. І канали та радіо, які за гроші роблять однакові сюжети. І воно наче чорними нитками прив’язано, що «а між іншим там такий-то народний депутат пробився через шалений опір сепаратистів і був у зоні АТО, та привітав воєнних з Днем Незалежності і вручив, умовно кажучи парфуми «Красная Москва»». І я хочу звернутися до залишків людських почуттів цих депутатів, що не варто за допомогою такого піару робити собі виборчу кампанію, як ви побували в зоні АТО та сфотографувалися з автоматом — це якось смішно. Бо ви приїжджаєте у дорогих костюмах, та самих крутих бронежилетах, щоб сфотографуватись і розмістить після в своїй газеті, а деякі з тих хлопців, з якими ви спілкуєтесь вже отримали по три чи більше поранень, або взагалі живими не повернуться. Це якось цинічно, потрібно завжди залишатися людьми.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.