Слухати

Ukrainer – медіа-проект про нову Україну / Програми на Громадському радіо

Ukrainer – медіа-проект про нову Україну

20 грудня 2016 - 14:15
Facebook Twitter Google+
17 грудня у Мистецькому арсеналі у Києві відбулась презентація-звіт команди Ukrainer, проекту який збирає матеріали про унікальні та цікаві куточки України

Проект «Ukrainer» прагне показати нову та різну Україну і розвинути внутрішній туризм. Протягом півтора року команда планує охопити 14 історичних земель України та довести, що в Україні є багато невідомих цікавих місць.

Один з членів команди Ukrainer Дмитро Охріменко розповів про те, як з’явився проект.

dsc_8894-1623x1080.jpg

Команда проекту Ukrainer  // ukrainer.net
Команда проекту Ukrainer
ukrainer.net

Дмитро Охріменко: У всіх членів команди вже давно була ідея їздити Україною і щось знімати, писати про людей, які створюють щось нове в Україні, розповідати про ініціативи або цікаві місця. Про цікаві місця окрім Львова, Одеси та Києва. Якось зустрілись з Богданом, він сказав, що хоче писати про людей, а я хотів знімати. Потім знайшли Тараса, який хоче фотографувати. Так у нас з’явився проект «Ukrainer». Тобто спочатку у нас в команді було троє людей, які вирішили щось робити. Коли ми запостили анонс на Фейсбуці, що хочемо поїхати в першу експедицію, то до нас у Фейсбук додалось близько 10 000 людей.

Ми хочемо показати, що в Україні є дуже прикольні місця, про які мало хто знає. Коли показуємо якісь види, то люди кажуть – це ж Ісландія чи Іспанія, це точно не Україна. В українців є така проблема: ми в себе не віримо. Ми не віримо, що у нас є цікаві місця, проекти чи вдалі стартапи.

Андрій Кобалія: Інший засновник проекту Ukrainer Богдан Логвиненко вважає, що нерідко медіа звертають увагу не на тих людей і повідомляють здебільшого про негативні новини. Проект Ukrainer намагається змінити вектор у бік позитивних новин та розповідати про українців, що надихають.

bogdan_logvynenko_0_1.jpg

Один з засновників Ukrainer - Богдан Логвиненко  // Громадське радіо
Один з засновників Ukrainer — Богдан Логвиненко
Громадське радіо

Богдан Логвиненко: Ми намагаємось знайти різних людей, які роблять досить різні речі, але всі є Україною. Часто в селах чи малих містах їх вважають диваками, бо переважна більшість взагалі не робить нічого. Хтось бухає, нічого не робить, а тут людина вирішили робити сири і в нього все добре виходить – точно ненормальний. Таке ставлення ми зустрічаємо дуже часто. Хтось їм заздрить. Але ми хочемо показати, що ці люди – наша Україна, це наша нормальність. Медійними персонами стають не ті люди й не ті персонажі.

Нам хотілося б, аби всі ці медіа-персони трохи знецінилися. Бо є справжні медіа-персони і це ті, хто щось створює, це чоловік, який зберігає Асканію Нову вже 20 років. І він долучився до того, щоб в Україні лишились бізони.

Дмитро Охріменко: Ми намагаємось говорити про позитивні речі й новини. Бо ми приїжджаємо в села, а нам кажуть, щоб ми зняли про те, як вони вирубують ліси чи забруднюють воду. Так вони ж самі забруднюють воду. Ми питаємо чи є в них організація, яка бореться з вирубкою лісів? Вони кажуть, що немає. Ми знімаємо про людей, які щось роблять. Оцей вектор поганих новин ми хочемо змістити до того, що є гарні новини, позитивні приклади. Є люди, які без держави, без фінансування можуть щось створити або просто зберігати заповідники, які вже давно хочуть розграбувати. Є люди, з яких можна брати приклад.

Андрій Кобалія: Ukrainer вже був на Закарпатті, Приазов’ї та на Полтавщині. Усі матеріали проекту перекладаються на англійську, польську, німецьку та російську мову, адже Ukrainer також має стати свого роду путівником для іноземців. 

This material has been produced with the support of the European Commission and the UK Government as part of the Hromadske Network and The Donbas Calling Projects. Views and opinions expressed herein may not coincide with the official position of the UK Government and the European Commission.
Цей матеріал був створений за підтримки Європейської комісії та Уряду Великої Британії і є частиною проектів Hromadske Network та Говорить Донбас. Погляди та висновки, висловлені у цій публікації, можуть не збігатись з офіційною позицією Уряду Великої Британії та Європейської комісії

snyppet_eu_gb_0_0.jpg

Громадське Network //
Громадське Network

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.