Слухати

Як українці ставляться до Росії? — Володимир Паніотто (КМІС)

06 жовтня 2014 - 14:12
Facebook Twitter Google+
Київський міжнародний інститут соціології спільно з "Левада-центром" провели дослідження ставлення українців до Росії та росіян до України
Як українці ставляться до Росії? — Володимир Паніотто (КМІС) / Програми на Громадському радіо

Володимир Паніотто Київський міжнародний інститут соціології спільно з «Левада-центром» провели дослідження ставлення українців до Росії та росіян до України.

Генеральний директор КМІС Володимир Паніотто коментує результати дослідження: «Починаючи з 2005 року почалося суттєве падіння доброзичливого ставлення росіян до України. Ставлення українців до Росії трималося на рівні 90% — на це не вплинула навіть війна в Грузії.
 
Наприклад, у 2008 році, під час війни в Грузії, 30% росіян добре ставилися до України, натомість 90%  українців добре ставилися до Росії. Максимально добре ставлення до України — 70% — спостерігалося під час підписання Харківських угод. Обвал доброго ставлення українців до Росії відбувся після анексії Криму — тоді ми зафіксували значення 52%, тобто кількість людей, які позитивно ставляться до Росії, зменшилася на 30%».
 
Володимир Паніотто зауважив, що в травні КМІС не робив опитування в Криму, тож це падіння доброго ставлення до 52% відбулося також за рахунок відсутності даних Криму, хоча дані попередніх років свідчать, що в Криму тенденції аналогічні.
 
74% українців позитивно ставляться до росіян (мешканців Росії), 60% росіян позитивно ставляться до українців (мешканців України).
 
70% українців негативно ставляться до російської влади, але є суттєва диференціація по регіонам: на Заході позитивно ставляться всього 2%, в Центрі — 3%, на Півдні 16%, на Сході — 69%
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.