Слухати

Інститут Національної памяті задокументував же 150 свідчень активістів Майдану

09 травня 2014 - 22:29 31
Facebook Twitter Google+
Інститут Національної пам'яті хоче співпрацювати і з іншими громадськими організаціями, щоб створити єдиний архів таких свідчень

Володимир В'ятровичПро це заявив Володимир В’ятрович, очільник Інституту національної пам’яті у програмі “Кабінет Сергія Андрушка” на Громадському радіо.

За його словами, така робота проводиться з кінця лютого: ”Запис був частково на відео, частково на аудіо, головне, що інформація була задокументована. На першому етапі ми записували звичайних, рядових майданівців і їхні спогади найцінніші“.

Інститут Національної пам’яті хоче співпрацювати і з іншими громадськими організаціями, щоб створити єдиний архів таких свідчень. На сайті Інституту уже з’явився розділ “Майдан.Архів”

Архіви КДБ к відкритому доступі

За словами Володимира В’ятровича мільйони томів архіву КДБ зберігаються в СБУ та Міністерстві внутрішніх справ і не відомо скільки ще в зовнішній розвідці ( яка зокрема працювала проти української діаспори). На його думку усі ці документи треба вилучити і зібрати в одному місці. З вільним доступом до них науковців і громадськості.

На його думку, є 3 речі, завдякі яким архіви часів КДБ, радянської міліції та зовнішньо розвідки могли б бути перевезені до Інституту Національної пам’яті та стати доступними для широкої громадськості. Так, як це було у країнах східної Європи. Це бажання керівника СБУ, очільника держархіву СБУ і керівника Інституту національної памяті. “І це вже є “

Політичне рішення або Кабміну або закон ухвалений парламентом і велике пристосоване приміщення для зберігання великої кількості документів.

Музей катівні ЧК

Також пан В’ятрович не проти того, щоб створити виставку або меморіал музей у підвалі будинку, у якому міститься Інститу Національної пам’яті. На Липській, 16 у Києві розстрілювали і мордували людей в часи радянсього тоталітаризму. Саме тут в СРСР було одне з приміщень КДБ і ЧК.

“Така виставку була б певним відмолюванням, згадуванням того, що тут робилося. І цей будинок і Жовтневий палац було б добре якщо б використовували, щоб розповіли про страшні часи тоталітарзму”.

 

Автор програми: Сергій Андрушко

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.