Слухати

20 людей отримають по 50 000 грн. від Кабміну. Кому і за що дають премію? / Програми на Громадському радіо
Громадське радіо / Скачати зображення

20 людей отримають по 50 000 грн. від Кабміну. Кому і за що дають премію?

13 червня 2017 - 15:54
Facebook Twitter Google+
Більше дізнаємося у заступника міністра молоді та спорту Олександра Яреми

Міністерство молоді та спорту вибирає кандидатів для вручення премії. Молоді люди (а таких буде 20 осіб) отримають премію 50 тисяч гривень. За які досягнення люди отримають таке заохочення і які ще проекти для молоді реалізує міністерство? 

 

Ілона Довгань: За які досягнення дають премію?

Олександр Ярема: Це премія Кабміну, і нею відзначаються молоді люди, які здійснюють свій внесок у розвиток країни. Минулого року ми суттєво переглянули підходи до цієї премії. Раніше було до 60 людей, які отримали близько 3000 гривень. І стосовно багатьох людей треба було довго розбиратися, за які досягнення вони її отримали, але було і багато достойних.

Минулого року уряд прийняв рішення, що підхід змінюється і кількість людей трохи зменшується. Натомість премія збільшується, до того ж — зараз це питання престижності. Якщо це 20 людей на всю країну — це теж важливий показник. Фокус уваги був зміщений на місцевий і регіональний рівень. Люди, які працюють на регіональному і місцевому рівні, мають цікаві проекти, реалізують їх, поширюють діяльність на інші території, і мають можливість отримати цю премію.

Ілона Довгань: Які були цікаві проекти, за які люди отримали 50 000?

Олександр Ярема: Можна згадати волонтерку Олесю Стебло, яка має надзвичайно велику кількість реалізованих проектів в зоні АТО, робить дуже багато проектів для ВПО. Можна загадати Захара Ткачука, який очолює Молодіжний центр Волині. Він фактично з нуля створив простір, де щомісяця відбувається понад 50 заходів навчального, освітнього, просвітницького спрямування, які змінюють Луцьк. Це і створення роздільних сміттєпереробних контейнерів, місць, куди люди можуть здавати книги, які потім передають тим, хто їх потребує, дуже багато навчальних заходів, де молодь навчають підприємництву і за допомогою залучених підприємців, які виступають в ролі менторів, дають можливість зробити перші кроки в бізнесі. Це простір, який вдалося зробити команді, а лідер команди, на думку членів комісії, був достойний, щоб отримати премію.

 

 

Ілона Довгань: А кошти переможці можуть використовувати так, як вважають за потрібне, чи там є цільові призначення?

Олександр Ярема: Ні, немає цільових призначень. В переважній більшості, особливо, якщо це представники громадських організацій, вони і далі вкладають в громадську діяльність. Минулого року поетеса Анастасія Дмитрук була визначена лауреаткою цієї премії, так от вона вкладає далі в творчість, в поширення своїх ідей та творчості в країні та поза межами.

Ілона Довгань: Скільки людей подалося усього року?

Олександр Ярема: Було надзвичайно багато заявок, порівняно з попередніми роками, їхня кількість збільшилася фактично вдвічі – 265 молодих людей. Ми намагаємося, щоб всі знали про цю премію. Для нас важливо, незважаючи на те, чи людина живе в великому місті, чи в селі, якщо вона робить цікаві та важливі речі, які змінюють життя на краще і допомагають молоді знаходити себе та розвиватися, щоб ця людина могла б так само бути побаченою, почутою та отримати премію – подяку  від держави за внесок у зміни в країні, покращення та рух вперед.

Ілона Довгань: Чи багато людей зі сходу подавалися?

Олександр Ярема: Подавались більш-менш рівномірно по всій країні, є дуже достойні представники з Донецької та Луганської областей, з західних регіонів, з півдня.

Більш детально про премію та про інші проекти, які реалізує міністерство, слухайте в повній версії розмови в доданому звуковому файлі.

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.