Слухати

Чому користуватися фосфатними мийними засобами шкідливо?

18 квітня 2017 - 23:54
Facebook Twitter Google+
Говоримо про основні екологічні проблеми, які потребують вирішення
Чому користуватися фосфатними мийними засобами шкідливо? / Програми на Громадському радіо

Гостя ефіру – голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко.

Тетяна Тимочко: Є перелік масштабних проблем, які потребують не розмов, а реальних кроків від міністерства.

2014 року ми підписали Угоду про асоціацію. З цього часу в Україні не реалізована в повному обсязі жодна природоохоронна директива. Саме Міністерство екології та природних ресурсів відповідає за 29 директив і 4 регламенти.

Передусім мова йде про питання води. Україна – маловодна країна. Ми маємо серйозну проблему зі зникненням річок. За останні 10 років більше 20 тисяч річок або деградували, або припинили своє існування, або обміліли. На цьому фоні відбувається забруднення відходами промислових підприємств.

Верховна Рада прийняла цілий пакет документів, який стосується Водної рамкової директиви. Тепер треба дати інструменти, щоб її виконувати. Це складний процес. Він розпочався, але він буксує в Мінекології.

Але є речі, які не потребують грандіозних зусиль, наприклад прийняття закону про заборону використання фосфатних мийних засобів. Всеукраїнська екологічна ліга ще в 2012 році підготувала цей законопроект.

 

 

Більшість країн Європи відмовилася від фосфатних мийних засобів. Це шампуні, пральні порошки тощо. Залишки потрапляють в річки, що спричиняє зростання водоростей. Залишки відмирання водоростей є токсичними елементами.

Фосфатні мийні засоби залишаються на одязі, ми ними дихаємо. Вони спричиняють алергію, захворювання шкіри.

Дмитро Тузов: Чи підуть після заборони на наш ринок безфосфатні мийні засоби?

Тетяна Тимочко: Ми працювали з представниками транснаціональних корпорацій. Вони будуть виконувати закон. Доки в Україні цього немає, вони користуються цим, не переобладнують свої потужності. 

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.