Чому Любомир Гузар закликав українців молитися за Росію і росіян?

04 червня 2017 - 20:46
Facebook Twitter Google+
Україна прощається з колишнім главою Української греко-католицької церкви Блаженнішим Любомиром Гузаром. Що він говорив про Донбас, про війну і мир на сході України?

unnamed_4_1.jpg

Григорій Селещук // Громадське радіо
Григорій Селещук
Громадське радіо

У студії Григорій Селещук, директор департаменту допомоги постраждалим від конфлікту на сході Міжнародний благодійний фонд Карітас України.

«Блаженніший Любомир завжди справляв враження людини, яка поширює мир навколо себе. Інколи я навмисне просився на зустріч з ним, щоб відчути цей мир, знайти цей мир і спокій. Я пам’ятаю його людиною-мироносцем, що й відображено в його імені», — пригадує Григорій Селещук.

Любомир Гузар завжди говорив, що війна — це жах, ніколи не підтримував будь-якого розуміння, що війна — це щось добре. Разом з цим дуже проникливо говорив про необхідність служити людям навіть в час війни. Для нього було важливо, щоб всі ті, хто потерпає від війни, отримав допомогу, — продовжує гість. 

Також Григорій Селещук наголосив, що велич Блаженнішого Любомира проявлялась в тому, що він не робив розділів за релігією чи конфесією:

«Мені здається, через те його шанують не тільки греко-католики — він є моральним авторитетом для людей, незалежно від віросповідання. На мою думку, це через те, що він завжди був щирий і правдивий». 

Пригадуємо і те, що говорив Любомир Гузар про стратегії розв’язання війни на Донбасі, Росію та росіян:

 «Він як глибоко духовна людина ніколи не долучався до політичних дискусій на цю тему. Основний меседж, який він завжди ніс, — необхідність примирення, любові і торжества правди. Це ті стовпи, на які може спиратися християнське розв’язання цієї війни. Я був спочатку дуже вражений, коли понад рік тому чув з його вуст про необхідність примирення з Росією, про необхідність молитися також за Росію, не тільки за Донбас, його заклик до того, щоб думати про добро Росії в тому числі. Спочатку було нелегко це сприймати.  Але в роздумах про те, про яке добро говоримо, на яких засадах, приходить розуміння, що добро Росії, російського народу він абсолютно не сприймав в контексті реалізації якихось планів Кремля. Він говорив про необхідність дбати про людей, росіян — бідних, можливо, обдурених, заблуканих і бути відкритими до них, не закриватися стіною ненависті та стереотипів».

Повну версію розмови слухайте в доданому аудіофайлі.

Читайте також: Кияни прощаються із блаженнійшим Любомиром Гузаром (ФОТО)

 

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.