Слухати

Чи можна в Україні відверто говорити про місячні в публічному просторі? / Програми на Громадському радіо

Чи можна в Україні відверто говорити про місячні в публічному просторі?

13 червня 2018 - 22:52
Facebook Twitter Google+
Наталія Задорожна розповідає про дослідження стосовно сприйняття місячних в Україні та інших країнах

2018-06-08-2890.jpg

Фото: Громадське радіо
Наталія Задорожна
Фото: Громадське радіо

Гостя ефіру —  бренд-менеджерка торгової марки Libresse Наталія Задорожна.

Наталія Задорожна: Компанія SCA, яка володіє брендами жіночої гігієни у всьому світі, провела глобальне дослідження, щоб виявити, чи справді розмови про місячні у публічному просторі є табу. Дійсно, картина виявилася дуже цікавою, тому що не тільки такі країни, як Саудівська Аравія, соромляться обговорювати відкрито у суспільстві цю тему. У Швеції, Великій Британії, Нідерландах теж існує ця проблема.

Нам стало цікаво провести дослідження в Україні. Ситуація в Україні близька до того, що ми маємо в Європі. Кількість людей в Європі, які вважають, що тема місячних табуйована, в середньому близько 40%, а в Україні 26%. Можна сказати, що у нас більш вільно про це говорять, але в Європі люди більше хочуть змін, більше хочуть говорити про це відкрито. Вони говорять, що ця тема недостатньо розкрита в медіа, у фільмах, у кіно, в газетах. В Європі 30% хотіли б, щоб цієї інформації в ЗМІ було більше. В Україні ця цифра лише 15%. Жінки самі хочуть замовчувати цей стан і приховувати його. Судячи з коментарів, які ми отримуємо, жінки вважають, що це дуже інтимна тема, а по-друге, пишуть, що, якщо ви показуєте, що місячні — це кров, то чому б і інші рідини не показувати іншого кольору. Ми підкреслюємо природний стан жінки, це не поріз, не рана, це нормальний стан.

У нас понад 80% намагаються приховувати місячні. Понад 50% соромляться цього стану.  Ми хочемо змінити ставлення передусім самих жінок до себе, хочемо сприяти тому, щоб жінки любили і сприймали своє тіло. Якщо тобі боляче, то можна полежати, а не приховувати це.

Ми питали, що жінці буде зручніше обговорити з партнером — подальші стосунки чи місячні. Перевага була на боці стосунків.

У нас 50% чоловіків ні з ким ніколи про це не говорили. Деякі дівчата пишуть нам у коментарях, що у них є знайомий, який досі думає, що у жінок блакитна кров, бо так показали в рекламі.

Повну версію розмови слухайте у доданому звуковому файлі.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.