Слухати

Електронна система декларування запрацює на початку серпня, — Р. Радецький

24 травня 2016 - 23:09
Facebook Twitter Google+
Руслан Радецький, заступник голови Національної агенції із запобігання корупції, пояснює основні механізми роботи електронного декларування, яке невдовзі має бути запущено
Електронна система декларування запрацює на початку серпня, — Р. Радецький / Програми на Громадському радіо

ruslan_radeckyy.jpg

Руслан Радецький // «Громадське радіо»
Руслан Радецький
«Громадське радіо»

Дмитро Тузов: Агенція оголосила про набір співробітників. За якими критеріями ви їх відбираєте ?

Руслан Радецький: 28 квітня був оголошений конкурс. 28 травня  буде останній день прийому заяв. Громадськість і активісти активно приймають участь.

Дмитро Тузов:  Це можуть бути юристи, можуть бути і журналісти, так?

Руслан Радецький: Журналісти мають як раз бути викривачами, які будуть виконувати свою журналістську діяльність і надавати нам інформацію, зокрема щодо способу життя наших держслужбовців. НАЗК немає тих повноважень, як НАБУ, щоб виявляти приховування декларантом тієї чи іншої інформації, і журналісти нам будуть достатньо добре допомагати в розслідуванні. Ми маємо співпрацювати.

Дмитро Тузов: Коли буде запущена система електронного декларування?

Руслан Радецький: Суспільство вимагає запустити електронне декларування в найкоротші строки. Сьогодні ми, завдяки програмі ООН, розробили форму декларації, вже йде робота по створенню комплексу захисту інформації, тобто технічне вивчення системи і допуск її до експлуатації. Держава має випустити сертифікат якості, що ця система є допустимою.

Нам  потрібно пройти приблизно 11 етапів.

Але, я сподіваюсь, що не буде затягування в часі, тому що керівництво держави зацікавлено, щоб електронний реєстр був запущений якнайшвидше.

С керівництвом держзв’язку ми відпрацьовуємо план проведення графіку цієї роботи, в якому прописано всі пункти того, що ми маємо зробити.

Я думаю, що ми справимося з усіма завданнями на початку серпня.

Анастасія Багаліка: Яка процедура буде відбуватись у разі внесення держслужбовцем даних, які не відповідають дійсності?

Руслан Радецький: Якщо ми будемо мати інформацію про те, що декларант подав неправдиву декларацію, ми почнемо проводити повний моніторинг даних декларації, способу життя цього декларанта. В нас буде доступ до всіх реєстрів, які нам будуть надавати інформацію і про нерухомість особи, і про іншу його власність. І в разі порушення будемо складати адміністративний протокол.

Анастасія Багаліка: І що далі? Яка буде відповідальність?

Руслан Радецький: Адміністративний протокол буде направлений до суду.

Дмитро Тузов: Але ж адміністративний протокол не передбачає кримінальної відповідальності, а закон передбачає?

Руслан Радецький: Якщо є привід для кримінальної відповідальності, тобто ми запідозримо, що дані навмисно сфальсифіковані, ми передамо інформацію в НАБУ. Поки що ми відпрацьовуємо механізми, які будуть допомагати нам доводити факт фальсифікації.

Отже за внесення неправдивих даних наступає адміністративна відповідальність, а якщо нами будуть помічені ознаки кримінального правопорушення в ході перевірки декларації, або ми знайдемо докази фальсифікації, то справа передається в НАБУ і можлива кримінальна відповідальність.

Дмитро Тузов: Хто має декларувати свої статки?

Руслан Радецький: Всі державні службовці 1-3 категорій, депутати всіх рівнів, голови адміністрацій, голови районних рад, прокурори, судді, всі міністри, прем’єр-міністр і президент. Тобто досить великий масив державних службовців.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.