Слухати

Галабала: Тепер прокурор суду в Гаазі має провести розслідування у справі Майдану

16 листопада 2016 - 14:40
Facebook Twitter Google+
Міжнародний кримінальний суд в Гаазі прийняв рішення переглянути справу про спробу придушення протестів на Майдані у 2014 році
Галабала: Тепер прокурор суду в Гаазі має провести розслідування у справі Майдану / Програми на Громадському радіо

З адвокатом родин Небесної сотні Маркіяном Галабалою говоримо про долучення нових матеріалів до справи Майдану.

Сергій Стуканов: Як вдалося домогтися долучення цих документів до справи?

Маркіян Галабала: Основні зусилля були покладені на те, щоб зібрати ці документи і довести ознаки злочину. Треба було довести, що протидія була не простою реакцією працівників «Беркуту» чи Внутрішніх військ на дії протестувальників, що це була спланована дія зі сторони Януковича та його посіпак для придушення протестних акцій у Києві. Ми зосередили свої зусилля на зборі таких доказів з використанням матеріалів Генеральної прокуратури. У жовтні 2016 року ми вже подали ці докази. Вони були долучені до матеріалів справи і стали підставою для того, щоб вікно можливостей в цій справі Євромайдану залишилося для України відкритим.  

Сергій Стуканов: Тоді існував певний штаб, який координував дії силовиків. Які матеріали підтверджують існування такого штабу?

Маркіян Галабала: Для того, щоб відобразити наявність штабу, ми проаналізували окремі найбільш гарячі періоди протистояння під час Революції гідності. Ми намагалися дати вказівку на те, що дії силовиків були сплановані. Злочини, які вчинялися рядовими працівниками правоохоронних органів, були виконанням наказів. Окремі працівники «Беркуту» дають покази на своїх начальників. Це допомагає довести наявність чіткої ієрархічної структури, яка вказує на організованість і системність протидії протестним акціям.

Сергій Стуканов: Є рішення про те, щоб долучити ці матеріали до справи. Коли буде розгляд і засідання?

Маркіян Галабала: Засідання – це далека перспектива. Україна перебуває на стадії попереднього вивчення ситуації не самим судом, а офісом прокурора Міжнародного кримінального суду. Наступною стадією буде початок повноцінного розслідування самим прокурором. В ході цього розслідування будуть видаватися ордери на арешт конкретних винуватців. Тільки після того, як прокурор збере необхідну кількість доказів, справи передаються на розгляд самому суду. 

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.