Слухати

Говорити, що суд визнав Надію винною, не потрібно, — кореспондент

21 березня 2016 - 14:40
Facebook Twitter Google+
На зв’язку кореспондент Ірина Сампан, яка знаходиться у Донецьку Ростовської області. Зараз там продовжують зачитувати вирок Надії Савченко, а завершити планують завтра
Говорити, що суд визнав Надію винною, не потрібно, — кореспондент / Програми на Громадському радіо

Ірина Славінська: Розкажіть, що чути в Донецьку Ростовської області. Що відбувається і скільки сторінок вироку вже прочитали?

Ірина Сампан: Завершилась обідня перерва. Знову запускають журналістів. Складно працювати: дуже довго і запускають не всіх. Усіх перевіряють по одному, дивляться речі. Не знаю, скільки сторінок зачитали, але всього їх більше, ніж 300. Як можна вкластися у два дні — поки не знаємо.

Під Донецьким судом відбувся мітинг молодиків студентського віку. Люди прийшли з плакатами: «Надію Савченко потрібно посадити!», «Надія Савченко має відповідати за свої злочини!» Вони принесли фотографії загиблих журналістів Корнелюка і Волошина. Коли я запитала, чи вони слідкували за справою і чи знають, у чому її звинувачують, — не всі змогли на них відповісти. Вони знають декілька слів: Савченко, вбивства, російські журналісти, кордон, незаконний перетин. Все. Зараз їх нема, а російські активісти повідомили мені, що це молодіжна організація «Молода гвардія». Вони часто приїжджають, роблять мітинги.

Надія тримається. Стан її здоров’я трохи кращий, ніж пару днів тому. Зараз у ЗМІ вже ходять новини, що Надію Савченко визнали винною. Це не зовсім так. Вирок звинувачувальний. Їй мають дати звинувачення, але можуть дати і умовне. Стверджувати, що суд визнав її винною, не потрібно.

Ірина Славінська: Який настрій у місті? Сьогодні вранці ми чули, що школярам Донецька Ростовської області роздавали пам’ятки, що в місті багато іноземців і треба стерегтися.

Ірина Сампан: Школярів не видно. Я походила по кафе і магазинах — люди дуже втомилися. Говорять: скоріше б усе це пройшло і скоріше б дали якийсь вирок та забули про неї. Так говорять всі ті, хто не цікавиться справою. Вони вже втомились, що перекривають дороги, багато невідомих людей і треба ховати від них дітей. Багато болісного і незрозумілого для українців.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.