Слухати

Хто з кандидатів на прем’єра скаже: «Я не крастиму»?

13 лютого 2016 - 07:00
Facebook Twitter Google+
Народний депутат від партії «Батьківщина» Іван Крулько певен: українська влада нічого не робить для того, щоб реінтегрувати Донбас до України
Хто з кандидатів на прем’єра скаже: «Я не крастиму»? / Програми на Громадському радіо

ivan_krulko_0.jpg

Іван Крулько / «Громадське радіо»
Іван Крулько
«Громадське радіо»

Іван Крулько: Я не вперше був на Сході. У якості волонтерів ми їздимо і опікуємося двома батальйонами: один у структурі МВС, а другий у структурі Міноборони — це все дає певне розуміння, що ж там насправді відбувається.

На жаль, Уряд серед всіх інших проблем, які він має, ще одну важливу річ не зробив: у нас немає розуміння ситуації. Я не кажу про стратегію, але хоча б покрокового плану на одному листку, де буде написано, що за чим ми будемо робити, щоб реінтегрувати Донбас до України.

Я не кажу про ті райони, які зараз в окупації, але я кажу про ті райони, які були окуповані і зараз контролюються українською владою. Що ми повинні зробити для того, щоб, по-перше,  люди, які там живуть, обрали Україну, а не окупацію. Що ми робимо з економікою цього регіону, з інфраструктурою, переселенцями?

Я до цього часу так і не зрозумів ні на зустрічах з губернаторами, ні коли ми слухаємо Кабмін і спілкуємося з ними, що ми маємо робити.

Стоїть посеред Лисичанська будинок, який був в аварійному стані і він скоро завалиться. Не говориться про те, що на його місці має бути відбудований новий, але хоча б дайте гроші, щоб його знести.

Як би там не було, але політична реінтеграція Донбасу змінюється.

Ілона Довгань: Що мається на увазі?

Іван Крулько: Останні вибори показали, що немає гегемонії «Опозиційного блоку» чи регіоналів. Вони мають багато, але вони не мають більше половини. Коли демократичні сили зможуть об’єднатися, то їх буде більшість. Подібна ситуація в інших районах, де відбулися вибори. 

Я був в Новоайдарському районі після виборів, де перше місце зайняла «Батьківщина» з результатом 30,5%.

Наталя Соколенко: Раніше були такі результати?

Іван Крулько: Ні, це рекорд. Має значення те, що змінюється політична реструктуризація.  Цей унікальний момент, коли там люди розуміють, що та вся брехня, яка лилася їм на вуха роками про те, що тільки «Партія регіонів» їх врятує, в минулому.

Ніхто не може сказати, коли ми відвоюємо наші території. Рано чи пізно це станеться. Але поки у нас є окуповані території, то підконтрольні райони мають демонструвати успіх для того, щоб громадяни в нашій країні, які вимушено знаходяться на окупованій території розуміли, що їхнє майбутнє і успіх залежать від того, як швидко вони реінтегруються і повернуться до України.

Наталя Соколенко: Наскільки ви зараз оцінюєте шанси, що Уряд чи прем’єр-міністр буде змінений?

Іван Крулько: Тут треба думати більш стратегічно. Ця процедура займе десь 2 тижні. Цей час буде просто ципляння за крісла, переговори зі всім світом, «залякалки», що МВФ не дасть грошей. Ці речі ведуть Україну до колапсу. Ми не можемо не оцінювати серйозно ситуацію, в якій ми знаходимося.

Чим довше Яценюк буде прем’єр-міністром, тим швидше в Україні відбудуться дострокові парламентські вибори. Якщо у Яценюка залишився ще інстинкт самозбереження, то він має розуміти, що йому потрібно після звіту з трибуни оголосити про відставку. Уряд, якому довіряє 1%, суспільства не може далі існувати.

Тому зміна Уряду і обрання технічного уряду в країні — це може бути той варіант, який допоможе нам досягти стабільності, про яку всі говорять, зокрема наші світові партнери.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.