Інколи бандура звучить як цілий оркестр – Ярослав Джусь

26 лютого 2016 - 00:04
Facebook Twitter Google+
Ярослав Джусь переконує слухачів «Громадського радіо», що на бандурі можна грати і реп, і джаз

Михайло Кукін: Як ви зрозуміли, що бандура – сучасний музикальний інструмент?

Ярослав Джусь: Я просто зацікавився. Батьки в 4 роки побачили якийсь нахил мій у музичній сфері. Почалось все з фортепіано з 4 років. З часом почув про бандуру, яка є родзинкою української культури.

Коли я дізнався, що є коледж, де навчають на бандуриста. Почались перші експерименти, почав писати твори для бандури, підбирати сучасну музику. Об’єднав друзів в колектив, потім було шоу «Україна має талант». Минулого року ми з Ярмаком в реп залучили бандуру. Неодноразово давали концерти, зняли кліп.

Михайло Кукін: Ви ще й волонтер?

Ярослав Джусь: Ми з гуртом активно підтримували всі події, які були на Революції гідності, коли почались більш складні часи, то хлопці їздили в Слов’янськ, був великий концерт на підтримку наших воїнів. Я виступав в проекті Анжеліки Рудницької в Київському госпіталі.

Михайло Кукін: Я дивлюсь у Вікіпедії про вас. Там багато проектів. Останній – «Музика воїнів».

Ярослав Джусь: Олександр Ткачук таку ініціативу створив, щоб знімати музикантів, які грають на оригінальних інструментах у формі, щоб показати, які можуть бути воїни і як можуть звучати твори. Він ще знімав музичні відео.

Михайло Кукін: У вас багато було експериментів музичних…

Ярослав Джусь: Бандура – це інструмент, створений в минулому столітті, але абсолютно сучасний і має великі можливості. Грати на ньому сучасну музику нормально і правильно. Інколи бандура звучить як цілий оркестр, іноді краще за оригінал. 

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.