Слухати

Кількість бюджетних місць у вишах невідома нікому до завершення зарахування, — Стадний

08 серпня 2017 - 19:45
Facebook Twitter Google+
Про особливості вступної кампанії-2017 говоримо з аналітиком центру CEDOS Єгором Стадним
Кількість бюджетних місць у вишах невідома нікому до завершення зарахування, — Стадний / Програми на Громадському радіо

Сергій Стуканов: В чому ключові моменти нової системи вступу? І чому абітурієнти та дехто з персоналу вишів були здивовані, що замість 25-30 бюджетних місць на певну спеціальність виш матиме 10?

Єгор Стадний: З 2016 року діє принципово нова система розподілу бюджетних місць. До 2016 року, приходячи в університет, абітурієнти отримували чітку інформацію: в нас на бюджеті, наприклад, 20 вільних місць. І всі абітурієнти знали: мені треба втиснутися в цю двадцятку. Їх не хвилювало, як ці місця потрапляли до цього університету, хто їх роздавав, за якими критеріями. Вони хотіли кудись вступити.

З 2016 року існує система, коли до завершення зарахування абітурієнтів ніхто в цій країні не знає, скільки місць отримає кожен з університетів на тій чи іншій спеціальності. Тому що ці місця приходять в університети не до того, як прийшли абітурієнти, а після них.

Сергій Стуканов: Яким чином це відбувається?

Єгор Стадний: Уявімо собі «банк бюджетних місць» певної спеціальності. Наприклад, спеціальності журналістика. В цьому банку триста місць. Він видає місця не університетам, а тим абітурієнтам, які подали найвищі конкурсні бали на спеціальність журналістика.

«Банк» складає рейтинг: припустимо, в ньому тисяча або дві вступників. І перші 300 отримують право взяти з «банку» бюджетне місце і понести до того університету, куди подали заяву.

Це дуже спрощено, бо є ще один важливий елемент. Кожен вступник може подати дев’ять заяв на чотири спеціальності, кожна з цих дев’яти заяв мусить отримати пріоритет від вступника.

Повну версію розмови про цьогорічну вступну кампанію слухайте в доданому звуковому файлі.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.