Слухати

Кожний місяць на лікування в Чехію відправлятимуть групи АТОвців

03 лютого 2018 - 20:28
Facebook Twitter Google+
Кожні три-чотири тижні чехи готові приймати на реабілітацію ветеранів АТО протягом року

marchenko.jpg

В'ячеслав Марченко // Громадське радіо
В’ячеслав Марченко
Громадське радіо
В студії Громадського радіо — заступник голови Держслужби у справах ветеранів і учасників АТО В’ячеслав Марченко. Говоримо про програму реабілітації ветеранів АТО, яку Україні запропонував Чеський уряд. 

Вікторія Єрмолаєва: Нещодавно двох ветеранів АТО відправили до Чехії. І представники державної служби України у справах ветеранів АТО доставили цих людей в Бориспіль. Вони зараз проходять лікування?

В’ячеслав Марченко: Я особисто приймав участь у цих подіях, ще минулого року ми почали перемовини з чеським благодійним фондом, який опікується чеськими військовослужбовцями, ветеранами. Які отримали поранення. Цей фонд має договори з відповідними санаторіями на території Чеської Республіки. Було запропоновано, що за кошти Чеської сторони, вони готові приймати наших поранених. Цього року ця програма розпочалась. Перші двоє хлопців – це саме хлопці, які дуже потребують цієї реабілітації. Бо після того, як пройшло протезування, потім продовжуються проблеми. Десь йдуть проблеми з нервовою системою. З проходженням сигналів по нервових тканинах. Може погіршуватись стан через процеси в організмі, які йдуть в післяопераційний період. Якщо наша медицина дуже гарно працює щодо рятування життя, на мою думку, поки що ми не допрацьовуємо на тому рівні, як це провадження в країнах НАТО щодо супроводження бійця вже після того, як  він виписався з лікарні, зі шпиталю. Є тривалий період, коли треба дбати про нього, відправляти у відповідні лікувальні заклади. Саме це запропонували нам чехи.

Прилетів урядовий літак Чеської республіки, у групі навіть був представник чеського уряду – друга особа у сенаті Чеської Республіки. Як було сказано, лікування триватиме три тижні. Якщо під час обстеження лікарі виявлять, що потрібно більше – вони не обмежаться трьома тижнями. Наступна група буде 5 осіб, в подальшому може буде і 8. Чехи сказали, що до 8 осіб кожні три-чотири тижні вони готові приймати протягом року. 

Повну версію розмови слухайте у звуковому файлі або у відеотрансляції.

Читайте також: Частині звільнених полонених розробили індивідуальну «дорожню карту» допомоги

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.