Слухати

Інклюзія має починатися до дитячого садку, - фонд «Відродження»

26 листопада 2017 - 16:41
Facebook Twitter Google+
30 листопада і 1 грудня в Києві пройде Міжнародна освітня конференція, присвячена темі інклюзивної освіти
 Інклюзія має починатися до дитячого садку, - фонд «Відродження» / Програми на Громадському радіо

В нашій студії Григорій Баран, секретар Правління Міжнародного фонду «Відродження», який керує тематичним напрямком «Інклюзивна освіта», та Сергій Пономарьов, менеджер Ромської програмної ініціативи Міжнародного фонду «Відродження», який очолює організаційний комітет з підготовки конференції

«В розумінні фонду і за міжнародним стандартами, інклюзивна освіта – це створення рівного доступу для дітей з особливими потребами, куди ми  включаємо широку категорію дітей. Це і діти з інвалідністю, діти внутрішньо переміщених осіб, діти національних меншин. Наша мета – створити рівні умови для всіх дітей в отриманні середньої освіти. Якщо ми виключимо таких дітей з суспільства на такому початковому етапі, то далі їм буде важко повернутися і співпрацювати з цим суспільством. А якщо ми їм створимо рівні умови, то вони можуть бути успішними і активними членами суспільства», — розповів Григорій Баран.

Сергій Пономарьов зазначає, що інклюзія має починатися ще до того, як дитина пішла у дитячий садок.

«За міжнародними стандартами, інклюзія має починатися ще до того, як дитина пішла у дитячий садок. Ми називаємо це раннім втручанням. І є чисельні дослідження, що саме поєднання дітей з абсолютно різних категорій в єдиному просторі, в якому вони почувають себе безпечно і в якому цінується особливість кожної дитини і той внесок, який вона додає до цього гурту, це тягне за собою дуже позитивні зміни для психології та динаміки не тільки особливої дитини, але й колективу», — відзначив Сергій Пономарьов.

 

 

«В Україні, можливо, вперше за 25 років створені реальні законодавчі умови для впровадження інклюзивної освіти. Це прописано і в новому законі про освіту, і навіть виділені кошти на це. Але попереду ще багато роботи: підготовка кадрів, спеціальних навчальних матеріалів тощо. Саме цим буде займатися благодійний фонд «Відродження» в партнерстві з благодійним фондом Порошенка», — додав Григорій Баран.

Повну версію розмови можна прослухати у доданому звуковому файлі. 

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.