Слухати

Криворожский горсовет не захватывали, — Татьяна Острикова

29 листопада 2015 - 22:13
Facebook Twitter Google+
В Кривом Роге напряженная ситуация: не все считают новоизбранного мэра Юрия Вилкула легитимным. Свои позиции по этому поводу озвучили представители противостоящих сторон: «Самопомощи» и «Оппоблока»
Криворожский горсовет не захватывали, — Татьяна Острикова / Програми на Громадському радіо

kryvyy_rig_sobolyev_0_0_0.jpg

Мітинг 29 листопада 2015 року в Кривому Розі
Мітинг 29 листопада 2015 року в Кривому Розі
Facebook Єгор Соболєв

Мнение «Самопомощи»

Наталия Соколенко: Если верить «Украинской правде» и другим СМИ, произошел захват активистами здания горсовета. Какова ваша версия того, что произошло на самом деле?

Татьяна Острикова: Насправді відбулося віче територіальної громади Кривого Рогу, яке почалось о 3 годині. Виступали народні депутати із різних фракцій, мешканці міста, активісти. Було проголосовано за ряд рішень, зокрема щодо відновлення народовладдя, про створення громадської ради для забезпечення правопорядку і відповідного пункту в приміщенні громадської ради для прийому скарг і звернень громадян. Ніякого захоплення не було, хоча будівля була заблокована трьома колонами поліції, але поліція виконала вимоги закону, відкрила двері, організувала місце, де створено пункт по запису в громадську варту і пункт прийому скарг громадян.

Коли ми туди зайшли, було повідомлення про можливе замінування. Але приміщення обстежили, ніяких вибухових пристоїв не виявили. І після цього всі бажаючі змогли зайти всередину і спокійно працювати.

Наталия Соколенко: Будут ли участники вече ночевать в горсовете?

Татьяна Острикова: Ми вважаємо, що рада має бути постійно доступною для громадян. Ми очікуємо, що від завтра почне роботу тимчасова слідча комісія, спеціально створена постановою Верховної Ради. Деякі члени цієї комісії прибули вже сьогодні. У першу чергу вона займеться розглядом кримінальних проваджень, які зараз розслідуються правоохоронними органами, з приводу порушень виборчого права на виборах міського голови Кривого Рогу.

Мнение «Оппоблока»

Алексей Бурлаков: Как развиваются события в Кривом Роге?

Константин Павлов: Мы все — криворожане — выступаем за мир и хотим, чтобы все было по закону. По результатам выборов, мэром города был избран Юрий Вилкул. Результаты были вызнаны судом наивысшей инстанции. Я считаю, что действия «Самопомочи» — это, прежде всего шантаж президента и коалиции. Я не хочу акцентировать внимание на то, что «Самопомич» едва собрала на сегодняшний митинг 500-600 людей. Президент должен вмешаться в эту ситуацию. Сегодня после митинга была потасовка с работниками полиции.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.