Мандельштам є ворогом путінського режиму, так само як був ворогом сталінського, - Рябчук

05 липня 2018 - 18:06
Facebook Twitter Google+
Сьогодні в центрі Києва на вулиці Заньковецької відкриють меморіальну дошку поетові Осипу Мандельштаму та його дружині Надії Мандельштам

Про збереження пам’яті про Осипа Мандельштама і його зв’язок з Києвом, розповідає письменник, віце-президент Українського центру міжнародного ПЕН-клубу Микола Рябчук

Микола Рябчук: Ініціатива створити меморіальну дошку Осипу Мандельштаму та його дружині киянці Надії Мандельштам (Хазіній) була абсолютно не офіційною, не урядовою, а громадською. 

Осип Мандельштам за своєю натурою був антитоталітарний, автиавторитарний. Він органічно не сприймав насильства, совдепії, в якій йому довелося жити, і яка його зрештою знищила. І в цьому сенсі він, насамперед, є ворогом сьогоднішнього путінського режиму, так само як був ворогом сталінського режиму. Є спадкоємність режимів, і є спадкоємність духовного опору.  

Осип Мандельштам був пов’язаний з Києвом завдяки його дружині Надії. Протягом десятиліття, з 1919 до 1929 року, вони були активними учасниками культурного життя тогочасного Києва. 

35 920 413_1 081 102 238 707 949_8 465 098 026 057 203 712_n.jpg

Меморіальна дошка Осипу та Надії Мандельштам в Києві

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Осип і Надія Мандельштам були люди високої культури і високої спорідненості духу. Саме це сьогодні важливе – духовний опір. Вони мали цей дух, цей хребет опиратися тоталітарному режиму, який і сьогодні намагається нас поневолити.

Осип Мандельшам – людина дуже цілісна, він ніколи не намагався співпрацювати з владою.

Повну версію розмови можна почути в доданому звуковому файлі

stopka_ukrainska_ukr.png

Польська допомога
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.