Слухати

Можливо вибори до парламенту будуть восени, — Євген Магда / Програми на Громадському радіо
«Громадське радіо» / Скачати зображення

Можливо вибори до парламенту будуть восени, — Євген Магда

12 січня 2016 - 00:06
Facebook Twitter Google+
Дострокові вибори мають сенс, коли почнуться зміни. Частина політиків майдану виявилася негідними Революції Гідності, – політолог

О событиях, которые будут определять жизнь Украины, рассказывает Евгений Магда.

Борис Иванов: Поправка Владимира Мисика препятствует введению безвизового режима?

Евгений Магда: Українські політики уміють будувати собі перепони, щоб потім їх долати. Поправку Мисика-Деркача можна змінити. Ця поправка є елементом торгів за ухвалення бюджету, скоріше за все, депутатської групи «Воля народу», радикалів, деяких мажоритарників. Наші парламентарі схоже живуть у режимі мирного часу і всі події, у які віддбуваються в країні, проходять повз них. У більшості демократичних країн у таких депутатів настає пауза їх діяльності. Для мене це маркер того, що більшості нашим депутатам європейська інтеграція країни не потрібна.

Борис Иванов: Возможно все будет хорошо и эту поправку отменят?

Магда Євгений: Так.

Борис Иванов: Нужно ли ждать новых выборов?

Евгений Магда: У першому півріччі ми вже не встигнемо. Вибори проходять навесні, або восени. Можливо вибори будуть восени.

Ирина Соломко: Каким образом приближаются выборы?

Евгений Магда: Не завжди позиція великих фракцій впливає на рішення. НФ не хоче виборів, але БПП не хоче ще більше. Наші лідери панічно бояться виборів за відкритими списками, які передбачені старим законом про вибори.

Ідеологічних партій у нас немає. Дострокові вибори мають сенс, коли почнуться зміни. Частина політиків майдану виявилася негідними Революції Гідності.

Ирина Соломко: Во время парламентских выборов будет реализовываться механизм настоящих открытых списков?

Евгений Магда: Україна у ситуації, коли вона або змінюється і перемагає, або ні і, тоді програє у світі. Верховна рада нагадує зараз самовпевнену, але нерозумну людину. Сьогодні є розчарування і у нових обличчях. Боротьба з корупцією нагадує характер компанійщини. Після антикорупційних форумів настала тиша, після голосних заяв немає ніяких дій і наслідків. У першому півріччі вже повинні бути гучні антикорупційні викриття з продовженням, бо у іншому випадку буде зрозуміло, що ні президент, ні прем’єр-міністрі не виконують дані європейським лідерам обіцянки. Це не означає, що президент повинен дзвонити пану Ситнику. Якщо антикорупційні органи не будуть працювати, то безвізовий режим Україна може втратити. Безвізовий режим насправді демонструватиме рух України до стандартів Європи.

Ирина Соломко: В своем заявлении премьер- министр Нидерландов о проведения референдума остносительно вступления Украины в ЕС успокаивал украинцев, говоря, что подписание ассоциации – это еще не вступление в Европейский Союз.

Евгений Магда: Є ілюзія, що загибель майже двохсот голнанців з рейсу МН 17 — це для нас аргумент. Але Голандія найбільший партнер Росії у бізнесі, який буде впливати на прийняття рішень. Російські агенти впливу не бути сидіти склавши руки. Нам потрібно змінюватись і показувати усьому світу ці зміни і наші переваги.

Ирина Соломко: Минские соглашения, поскольку не были выполнены, продлены. Может ли Украина быть субъектом наработки новых механизмов решения конфликта на Донбассе?

Евгений Магда: Минскі домовленості вигідні і Росії, і Німеччині, і Франції, бо створюють певну матрицю врегулювання, яка сприйнята Генасамблеєю ООН.  Україні треба мати внутрішній політичний консенсус під час голосування змін до конституції. Україна стала жертвою агресії Росії, бо не розвивалась. Сформулювати щось, що усіх задовольнить, важко. Якщо не буде внутрішнього консенсусу, то ми будемо слабкими. Чиєсь невдоволення завжди буде використано не на користь Україні.

Ирина Соломко: Консенсус возможен?

Евгений Магда: Нам доведеться бути реалістами.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.