Слухати

МВС поставило питання перед «Правим сектором» — радник міністра Варченко / Програми на Громадському радіо
«Громадське радіо» / Скачати зображення

МВС поставило питання перед «Правим сектором» — радник міністра Варченко

03 лютого 2016 - 21:25
Facebook Twitter Google+
Радник міністра внутрішніх справ Іван Варченко розповів, чому не роззброюють «Правий сектор», що має на увазі Ківа під терміном «позасудові розправи» та про реформу поліції

Ирина Ромалийская: Хочется начать с обвинений в адрес МВД военного прокурора Анатолия Матиоса. Давайте послушаем, что он заявил несколько дней назад в нашей студии.

Михаил Кукин: Анатолий Матиос считает, что ответственность за разоружение незаконных вооруженных группировок лежит на МВД. Прокомментируйте, пожалуйста.

Іван Варченко: Я вважаю, що відповідальна робота правоохоронця полягає в тому, щоб враховувати ті чинники, що виникають в країні.

Коли у нас починалася воєнна агресія, незаконних збройних формувань (за сьогоднішнім і вчорашнім законодавством) були сотні. Значна їх частина зараз узаконені. 50 з них знайшли своє місце в ЗСУ. Близько 40 з них будуть працювати в поліції. Частина пішла в Нацгвардію України. Залишилася одна — корпус «Правого сектора», який воює на Донбасі.

Ми мали весною минулого року завести кримінальні справи на тисячі людей, які поїхали захищати країну? Ми поставили перед ними питання. Вони мають визначитися, де вони хочуть бути в системі державних координат.

Пропозиція залишається такою: ті, хто хочуть тримати зброю в руках законно, мають бажання бути і по суті, і по формі, українськими захисниками, має визначити своє місце в ЗСУ або МВС.

Зараз їх на фронті приблизно 300 чоловік. Які зараз мають бути дії? Треба почати війну місцевого масштабу? Треба діяти розумно, бути адекватними.

Ирина Ромалийская: МВД сейчас не собирается разоружать эту структуру?

Іван Варченко: Ми поставили питання перед «Правим сектором». Вони мають визначитися в системі координат силових структур.

Ирина Ромалийская: Сколько у них еще времени есть для того, чтобы определиться?

Іван Варченко: Ми не ставимо ультиматумів. Сподіваюся, що у хлопців вистачить мудрості, щоб знайти своє місце в Україні.

Михайло Кукін: Вчора з’явилося інтерв’ю представника «Правого сектора», який дає зрозуміти, що вони зараз ніяк визначатися не мають наміру.

Іван Варченко: Якщо ми будемо допускати, що МВС буде реагувати на дискусії між окремими ідеологами, то робота так вестися не буде. Пропозиція перед ними стоїть. Я розумію, що тут є дві сторони. Ультиматумам тут не місце. Якщо треба, то можна зробити кроки на зустріч, в тому числі, і в правовому полі. Проблема перебільшена. Але треба пам’ятати, що ніякі заслуги не звільняють від відповідальності перед законом.

Ирина Ромалийская: Предлагаю послушать еще интервью начальника департамента противодействия наркопреступности МВД Ильи Кивы — о том, допускает ли он внесудебные расправы.

Іван Варченко: Історія дає безліч прикладів, коли злочинець карається поза судом. Ніхто в світі у терориста не питає документи і не біжить до суду. Таких прикладів достатньо. Я не знаю, до чого ця теоретична дискусія. І чому вона знайшла таке висвітлення у ЗМІ. Варіантів позасудових правових рішень більше ніж достатньо. Знищуються терористи, вороги, злочинці.

Михайло Кукін: Тут саме час перейти до реформи органів поліції.

Іван Варченко: Іде суцільний процес реформ. Ми завершуємо переатестацію. Сьогодні в Києві розпочали роботу групи швидкого реагування поліції. Це патрульна форма поліцейської роботи. Вони будуть діяти не тільки в великих містах, а й в селах, селищах, містечках.

Від попереднього адміністративно-територіального поділу розташування поліцейських відділів ми зараз відмовляємося. Він не враховує логістичні та економічні умови. Через це ми заново визначили, як якісно буде працювати поліція в кожній області. В Києві замість 25 районів та 3 міст підпорядкування, ми визначили 12 відділів поліції. Відділи поділяються на відділки. Метою є дати якомога якісніший продукт, використовуючи ті ресурси, які є зараз у поліції.

Зараз в Києві працює 111 екіпажів, завданням яких є максимально швидке та якісне реагування у разі порушення правопорядку.

Ми плануємо, що до травня місяця буде переатестований весь корпус поліцейських України.

Швидкість реагування на виклик від 4 до 20 хвилин (30 хвилин для найвіддаленіших куточків сіл).

Ирина Ромалийская: Согласен ли Арсен Аваков на отставку?

Іван Варченко: Я подібні речі назвав би торгами. Я сподіваюся, що подібні речі стануть неприпустимими в українській політиці вже ближчим часом.

Ми розуміємо, що ми одне з найефективніших міністерств, що робить глибоку реформу. Будь-який хороший господар буде змінювати те, що погано.

Ирина Ромалийская: И все же, ради того, чтобы сохранить коалицию, Арсен Борисович пойдет в отставку?

Іван Варченко: Я не буду говорити про базарні речі.

Михайло Кукін: Ми протягом кількох місяців намагаємося взяти інтерв’ю у Хатії Деканоидзе. Моя колега, Тетяна Трощинська, вже написала купу листів, і жодного разу ми не могли отримати коментар. Куди поділася ваша відкритість?

Іван Варченко: Відкритість нікуди не поділася. Всі зацікавлені в тому, щоб вона ставала тільки вищою. Річ у тому, що публічна робота не має заміняти реальної. Кожен керівник, окрім коментарів, на своєму місці має щось робити.

Кожного тижня проходять публічні заходи, на яких ви можете задати будь-яке питання.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.