Слухати

Ми не хочемо, щоб його використали для провокації, — друг затриманого в «ДНР»

27 листопада 2016 - 19:37
Facebook Twitter Google+
Українця Андрія Паламарюка було затримано «МГБ»«ДНР» під час перетину кордону непідконтрольної території
Ми не хочемо, щоб його використали для провокації, — друг затриманого в «ДНР»  / Програми на Громадському радіо

Ілля Данилюк, друг затриманого в «ДНР» українця Андрія Паламарюка, розповідає про деталі його зникнення. 

Ірина Ромалійська: Наразі відомо, що 19 жовтня у Донецьку невідомі люди захопили Андрія Паламарюка. Наразі про нього відомо лише те, що він знаходиться в «МГБ», так?

Ілля Данилюк: Андрій, як і я, — донеччанин. Після війни він переїхав до Маріуполя і в цей час перевозив свої речі із Донецька. Кожного разу він їздив з людьми на маршрутці, а цього разу знайшов чоловіка, який погодився вивезти йому речі і, як мені сказав його брат, їх обох затримали.   

Ірина Ромалійська: А за що затримали?

Ілля Данилюк: Цієї інформації взагалі немає. Сестра другого затриманого написала офіційно в «МГБ», що ми просимо надати якусь конкретну інформацію про місце та умови їх перебування. Після того, як сплили 30 днів, які «законодавство» «ДНР» відводить на те, щоб дати відповідь на офіційний запит родичів, вони так і не відповіли.

Ірина Ромалійська: А як ви знаєте, що він знаходиться саме в «МГБ»?

Ілля Данилюк: Я з Андрієм періодично спілкувався, а останні два тижні не міг до нього додзвонитися, тому зателефонував його брату спитати, де Андрій. Він сказав, що Андрій з 19 жовтня сидить в «МГБ», очевидно, йому це передали через якісь канали.

Ірина Ромалійська: А що каже наша влада, зокрема СБУ, ви зверталися туди?

Ілля Данилюк: Так, брат Андрія написав відповідну заяву в СБУ та українському Омбудсмену. Вони сказали, що прийняли інформацію до відома і будуть розслідувати цю справу, але поки що жодного руху у цьому напрямку, на жаль, немає.

Я особисто писав у Facebook Юрію Тандіту, який відповідає за обмін полоненими, але, на жаль, не отримав від нього жодної відповіді.

Михайло Кукін: Чи є якісь здогадки, за що його було затримано: він якось різко висловлювався чи вів якусь підривну діяльність?

Ілля Данилюк: Я підозрюю, що причиною могло бути хобі Андрія. Він до війни був страйкболістом, активно викладав фото зі страйкбольною зброєю у Facebook. Ці фото можна використати як джерела для провокації. Мені здається, що це найімовірніше.

Ірина Ромалійська: А розкажіть, чим взагалі займався Андрій, де працював?

Ілля Данилюк: За фахом Андрій — історик. Він закінчив Донецький національний університет. Після закінчення він працював в управлінні Міністерства молоді та спорту міської ради в Донецьку, але після того, як ця територія стала непідконтрольна Україні, він звільнився звідти і переїхав до Маріуполя. Там він не знайшов роботи за фахом історика, пішов працювати у порт і став матросом другого класу.   

Ірина Ромалійська: Але чому він їздив на непідконтрольні території, враховуючи, що це небезпечно?

Ілля Данилюк: Я йому неодноразово про це казав. Але в нього, мабуть, просто було бажання жити звичайним життям, ніби все більш-менш нормально. Все-таки в Донецьку ми прожили більшу частину життя, і все одно хочеться туди повертатись.   

Ірина Ромалійська: Що ви збираєтесь робити далі у справі Андрія Паламарюка?

Ілля Данилюк: Я сподіваюсь, що великий розголос у ЗМІ підштовхне до того, що Андрія все ж таки випустять або хоча б повідомлять, де він знаходиться.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.