Слухати

Миротворці на Донбасі: чому правки до пропозиції Росії - тактична поразка?

12 лютого 2018 - 21:32
Facebook Twitter Google+
Не секрет, що м’яч зараз на полі Росії, вважає директор Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко і коментує, в чому Україна на даний момент програє агресору

oleksandr_musiyenko.jpg

Олександр Мусієнко // Громадське радіо
Олександр Мусієнко
Громадське радіо
На зв’язку зі студією Громадського радіо — Олександр Мусієнко, директор Центру військово-правових досліджень. Обговорюємо те, що ООН повинна розглянути розгортання контингенту в 20 тисяч військовослужбовців з країн, які не є членами НАТО, і 4 тисяч поліцейських для того, щоб допомогти вирішити кризу в Україні — про це говорить звіт, який повинен бути представлений на цьому тижні на Мюнхенській конференції безпеки.

Тетяна Трощинська: Сьогодні з’явилося коротке повідомлення про те, про ще йдеться в звіті, який буде презентовано цього тижня на Мюнхенській конференції з безпеки, звіт підготував колишній генсек НАТО Расмуссен. Він каже про те, що ООН повинен розглянути застосування контингенту в 20 000 військовослужбовців з країн, які не є членом НАТО на Донбасі. До неї могли би увійти миротворці з Білорусі, або інших країн, яким довіряє Росія. Чому власне питання довіри в даному контексті йде настільки важливим, що про нього йдеться окремо?

Олександр Мусієнко: Ситуація ясна в тому, що не секрет, що м’яч зараз на полі Росії. Прекрасно це розуміють і Расмуссен, і ті люди, які йому допомагали в складанні цього звіту. Що без волі Росії будь-яка інша резолюція буде просто заблокована. Росія скористається своїм вето. Таким чином, намагаються врахувати побажання Росії. Вони прекрасно розуміють, що без того, щоб піти на компроміси і вимоги Росії, розвернути і розмістити будь-яку миротворчу місію взагалі не вдасться.

Тетяна Трощинська: Якщо пригадати те, що з останнього заявляв Порошенко, в суботу, він миротворчу місію під мандатом ООН формулював у себе на Фейсбуку, говорячи про припинення вогню, роззброєння незаконних формувань, стимулювати вивід військ РФ і забезпечити надійне закриття кордону неконтрольованої ділянки між РФ і Україною. Це власне і є те, на чому стоїть Україна нині в цих розмовах?

Олександр Мусієнко: Тут є, як на мене, не зовсім зрозуміла і послідовна позиція українського керівництва. Через що? В серпні-вересні 2017 року Президент і МЗС України перед сесією Генасамблеї ООН анонсували, що на сесії буде презентовано український проект резолюції щодо розміщення миротворчої місії. Ми про це пафосно всі заявили. І, на жаль, Росія нас випередила. Зараз нам міжнародні партнери, в тому числі пан Курт Волкер каже: «не вносьте свій проект, а давайте видозмінювати резолюцію РФ». Це, на жаль, наша тактична поразка. Тепер ми повинні відігравати від російських пропозицій, а не чітко наголошувати на своїх пропозиціях.

Було б надзвичайно дивно, якби РФ на всі умови України пішла. Ми розуміємо, що будуть певні домовленості і доведеться шукати компромісу. Можливо, буде запропоновано, що ця місія не буде стояти на україно-російському кордоні, але разом з тим, буде знаходитись по всій тимчасово окупованій території. Можливі інші варіанти. Але я чомусь думаю, до таких компромісів Україну будуть схиляти.

 

Повну версію розмови слухайте у звуковому файлі  

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.