Слухати

Новітні технології врятують людство від катастроф, – еколог

22 квітня 2017 - 22:16
Facebook Twitter Google+
22 квітня світ відзначає Міжнародний день Матері-Землі
Новітні технології врятують людство від катастроф, – еколог / Програми на Громадському радіо

Про те, які глобальні екологічні виклики стоять перед світовою спільнотою і, зокрема, перед Україною – говоримо з Максимом Бабаєвим, головою організації «Екоцентр».

Сьогоднішній день — свято, коли відзначається прагнення людей змінити світ та зробити його трошки кращим. В кожній країні він відзначається по-різному: заходами на рівні урядів, вуличними акціями, конференціями, аби привернути увагу до проблем та викликів, які вже сьогодні стоять перед світом.

Один із таких викликів – глобальне потепління, — зазначає Максим Бабаєв: «Багатьом людям важко пояснювати про глобальне потепління, адже вони кажуть: «Ну на два градуси збільшиться температура, раніше можна буде поїхати не море». Це і є нерозуміння того, що таке клімат. І простими словами можна пояснити: «Почекайте, поки це не впливає на сільське господарство, адже коли впливатиме, у нас почнуть вимерзати, топитися культури, які складають основу нашого експерту і городів, і ми побачимо, що тоді буде. У світі на рівні міжнародних організацій до цих загроз ставляться дуже серйозно і вже рахують, скільки буде кліматичних біженців –  і це сотні мільйонів.

Голова організація «Екоцентр» також розповів, як інноваційні технології можуть позитивно впливати на довкілля: «Це світовий тренд. Світова спільнота робить усе, щоб зробити це масштабно і по всьому світу. Якщо подивитись на те, як розвивається відновлювана енергетика, то більшість інвестицій іде саме в неї», а також зазначив, що Україні створені державні стимули, аби відновлювана енергетика розвивалися, проте ще є труднощі з інвесторами в цій галузі.

 

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.