Слухати

НСЖУ створює фонд підтримки журналістів, постраждалих від війни на Донбасі та окупації Криму

03 червня 2017 - 14:02
Facebook Twitter Google+
З головою Спілки журналістів Сергієм Томіленко поговорили про те, хто буде наповнювати фонд і чим він зможе допомогти колегам
НСЖУ створює фонд підтримки журналістів, постраждалих від війни на Донбасі та окупації Криму / Програми на Громадському радіо

«Створення цього фонду — це певний виклик та випробування журналістської самоорганізації та солідарності. Це зобов’язання, які передусім ставить перед собою і НСЖУ,  і наші керівні органи», — Сергій Томіленко, розповідаючи про створення фонду, зазначив, що допомога журналістам, які постраждали внаслідок війни на Донбасі і окупації Криму, –— пріоритет для найбільшої в Україні журналістської організації, яка наразі налічує близько 19 000 членів.

Він також говорить, що за останні три роки перед суспільством і журналістською спільнотою постало багато нових питань та викликів, і зараз актуальність допомоги колегам з Криму і Донбасу не вичерпалась, тому було вирішено, що зі створенням фонду вона носитиме системний характер:

«З 2013-14 років ми намагалися реагувати на виклики і надавати посильну допомогу: матеріальна допомога постраждалим, закупівля бронежилетів. Коли пішла хвиля журналістів-вимушених переселенців з Криму та Донбасу, НСЖУ та кожен з нас дивилися, чим ми можемо допомагати. Але ми бачимо, що час йде, але потреба надавати допомогу журналістам-вимушеним переселенцям і їх родинам залишається». 

Також Сергій Томіленко нагадав, що на сьогодні надзвичайно актуальною залишається підтримка переслідуваних російською владою журналістів Романа Сущенка та Миколи Семени. Він зазначив, що діяльність НСЖУ щодо захисту журналістів включає допомогу і їх родинам, моніторинг актуальних потреб, а також інформування на міжнародних майданчиках про кримінальні справи і судові засідання щодо незаконного затримання журналістів та порушення їх прав:

«Коли ми говоримо про журналістів, які страждають під час виконання професійних обов’язків або зазнають дискомфорту, переслідувань, ми хочемо говорити, що це не лише журналісти-символи, але є і їх родини, в яких є певні потреби в їжі, одязі та проживанні, а такожі  у підтримці». 

Сергій Томіленко повідомив новину, що цього тижня сформований новий склад Секретаріату НСЖУ — керівного виконавчого органу найбільшої журналістської організації, у складі Секретаріату 17 авторитетних журналістів та медіаекспертів. До нового складу увійшли журналісти, які безпосередньо займатимуться кримською та донбаською тематикою:

«Була підтримана моя пропозиція, щоб профільними секретарями НСЖУ були наші колеги, які були змушені полишити Крим і Донбас. Секретарями НСЖУ стали Олена Юрченко, відома кримська журналістка, яка зараз працює редактором проекту «Крим. Реалії» на «Радіо Свобода» і Ліна Кущ, журналістка-вимушена переселенка з Донецька, яка наразі проживає в Києві та очолює кореспондентську мережу газети «Голос України».

Голова НСЖУ також зазначив, що наповнення фонду — благодійна допомога, яку буде надавати з власного бюджету НСЖУ, окрім цього, перед активом та секретарями стоятиме завдання виходити на корпорації та бізнес і пропонувати, щоб вони теж підтримали журналістів Донбасу та Криму, які потребують допомоги. 

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.