Слухати

Останнім часом в Україні побільшало іноземних студентів, — Микола Бойчук

07 березня 2016 - 22:45
Facebook Twitter Google+
«Зважаючи на ситуацію в світі, багато іноземців відмовляються від навчання в Росії й переорієнтовуються на Україну», — говорить проректором інституту ім. Драгоманова
Останнім часом в Україні побільшало іноземних студентів, — Микола Бойчук / Програми на Громадському радіо

Про боротьбу з корупцією в системі вищої освіти, допомогу вишам Донбасу і волонтерську ініціативу реабілітації воїнів АТО розповів проректор Національного Педагогічного Університету імені Драгоманова Микола Бойчук.

mykola_boychuk_0.jpg

Микола Бойчук  «Громадське радіо»
Микола Бойчук
«Громадське радіо»

«В нашому університеті за зверненням студентського самоврядуванням починається перевірка господарського, навчального і фінансового процесів. В наслідок неї ми разом з суспільством подивимось на деякі кричущі факти, що, на жаль, присутні і в нашому виші. Взагалі, в нас дуже активне студентське самоврядування, зокрема, я був одним з перших проректорів, посада якого була узгоджена зі студентами», — говорить пан Микола.

В українських вишах спостерігається тенденція збільшення кількості іноземних студентів.

«В наших вищих учбових закладах зараз багато, наприклад, молоді з Китаю, Азербайджану, Казахстану. І це позитивний тренд, оскільки, з одного боку — це визнання якості української освіти, а з іншого боку — джерело надходження коштів, — зазначає проректор Національного Педагогічного Університету імені Драгоманова. — Питання фінансового забезпечення освітньої сфери — одне з тих питань, які потрібно вирішувати в першу чергу. Наприклад, зарплата викладача, у якого є звання професора, складає лише три з половиною тисячі гривень. Зважаючи на загальносвітову практику, викладач такого рівня має отримувати біля двох тисяч доларів. За такого рівня заробітної плати питання боротьби з корупцією вирішується значно ефективніше».

Водночас, наші співгромадяни витрачають багато грошей на навчання за кордоном.

«Наприклад, в сусідній Польщі зараз навчається багато молодих українців. Рівень студентів з України, які потрапляють на різноманітні програми стажування за кордоном свідчить про те, що вони ні в чому не поступаються своїм одноліткам, а інколи їх навіть запрошують до викладання певних дисциплін. Але перевага наших сусідів у тому, що ті ж самі польські дипломи визнають в усіх країнах Європейського Союзу. Тому наші вищі учбові заклади мають прагнути до того, щоб підтвердити свій рівень відповідно до світових стандартів, — переконує Микола Бойчук. —  Для цього, зокрема, на базі НПУ запроваджуються нові програми, із застосуванням новітніх технологій, аби сучасний вчитель не відставав у розвитку від своїх учнів, вміло користувався всіма існуючими пристроями і засобами комунікації».

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.