Слухати

Переселенці з Донбасу залучені до волонтерської діяльності в Харкові, — активістка

06 березня 2016 - 08:20
Facebook Twitter Google+
Виктория Склярова волонтерка, організаторка Євромайдану у Харкові розповідає про волонтерські заходи, що відбуваються у Харкові
Переселенці з Донбасу залучені до волонтерської діяльності в Харкові, — активістка / Програми на Громадському радіо

Ведучі: Олег Білецький та Олексій Бурлаков

sklyarova_0.jpg

Вікторія Склярова / «Громадське радіо»
Вікторія Склярова
«Громадське радіо»

Олег Білецький: Виходці з Донецька і Луганська, яких в Харкові багато, наскільки залучені в суспільні процеси?

Вікторія Склярова: Дуже залучені. Вони хочуть влитися в нашу волонтерську, суспільну діяльність. В нас навіть є спільні проекти. Один з них називається «А у тебя живет котофей», де кіт допомагає дітям, які бачили війну, міняти погані думки на хороші.

Олексій Бурлаков: Розкажіть про екскурсії  Харковом.

Вікторія Склярова: Ми з друзями вирішили відкривати для харків’ян та гостей  місто Харків в історичному контексті. І перша наша подорож була присвячена Криму, і називалась «Харківський Крим». Вона почалась коло Караїмської кенаси — це район, в якому раніше мешкали близько 200-т караїмів. І завершилась коло пом’ятника Шевченку на вулиці Іванова в приватній галереї вірменського художника виступом дівчат-акторок на кримськотатарські теми.

Друга подорож «Харьків  — Сандармох — Харьков»  почалась коло театру ім. Шевченка, де розташована меморіальна дошка Леся Курбаса , потім перейшли до Харківського літературного музею, де Сергій Жадан читав свої нові тексти. І закінчилась «Будинком слова», де ми вшанували пам’ть наших письменників.

Ще хочу звернути увагу на одну важливу нашу подію — «Дебати про примирення», де також був Сергій Жадан, який запросив луганську поетесу Олену Заславська, відому тим, що вона возвеличує одіозного бойовика «ДНР» Моторолу.

Було багато протиріч, але ми вважаємо добрим те, що Жадан її запросив, адже ми маємо усвідомлювати цінності людей, що лишились на окупованих територіях. Тому що невдовзі нам прийдеться жити разом, і миритися з людьми з іншими поглядами.

Після її виступу деякі радикальні українські угруповання намагалися з нею розібратись, але ми зчинили спротив, і поетеса спокійно уїхала.

Олег Білецький: Та мета, яка закладалась під час підготовки цього заходу, і те, що було постфактум, ці точки зійшлися?

Вікторія Склярова: Для мене зійшлися. Ми не можемо перестріляти половину людей України, якщо вони не так мислять. Потрібно шукати спільні пункти для діалогу та об’єднання.

Олексій Бурлаков: Чи не приходив на ваші екскурсії Геннадій Адольфович Кернес?

Вікторія Склярова: Ми його зустрічаємо випадково інколи під час наших прогулянок.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.