Слухати

Поліція просто спостерігала, як «тітушки» нас били в суді по Труханову, — активіст

16 лютого 2018 - 17:11
Facebook Twitter Google+
«Тітушки» знали, який буде вирок, ще до того, як це проголосив суддя, впевнений побитий активіст Олег Слабоспицький

slaboshpyckyy.jpg

Олег Слабоспицький // Громадське радіо
Олег Слабоспицький
Громадське радіо
Про побиття активістів на суді по Геннадію Труханову говоримо з самим постраждалими. В студії Олег Слабоспицький, а на телефонному зв’язку з Одеси Віталій Устименко.

Вчора, 15 лютого, Солом’янський суд відмовив у задоволенні клопотання детектива НАБУ про арешт мера Одеси, Геннадія Труханова. 14 лютого НАБУ затримало його разом із заступником Павлом Вугельманом за підозрою у заволодінні майном шляхом зловживання службовим становищем. Запобіжним заходом суд обрав особисті поруки народного депутата від БПП Дмитра Голубова.

Олег Слабоспицький: Я десь о 10 годині прийшов на суд по Труханову. Як відомо, на сам суд, в середину приміщення, крім групи підтримки Геннадія Труханова (від 10 до 15 депутатів Одеської міської ради, які прогуляли свій робочий день + десяток так званих «тітушок») не пропускали. Тільки декільком активістам - мені, Віталію Устименку і Олексію Гриценку — вдалося продертися до зали засідань. Був оголошений вирок, що Труханова відпускають на поруки без всякої застави, Віталій прокричав, що Труханов все рівно буде сидіти за гратами. Одразу ж в залу запустили тітушок, і за вказівками двох депутатів Одеської міської ради (Дениса Балуха і Олександра Іваницького з фракції «Доверяй делам» — перед цим представляли ПР), вони показали пальцем на Віталія, нас двох витягли з зали, повалили в коридори і почали колошматити. Після того нас, просто б’ючи, почали опускати з 4 поверха на перший.

На поверсі не було представників поліції, вони раптово зникли. Був тільки конвой, присутній в залі суду. На другому поверсі та на першому, де були присутні представники Нацгвардії та поліції – вони просто за цим спостерігали (як нас, заламлюючи руки, викидали з суду) і нічого абсолютно не робили. На наші заклики вони абсолютно не відповідали.

 

Анастасія Багаліка: Що відбулося потім, ви поїхали в поліцію, подали заяву, зняли побої?

 

Олег Слабоспицький: Так, ми одразу, як тільки вийшли, дали короткий брифінг для журналістів, підійшли до керівника поліції району, він виправдовувався, що поліцію зняли начебто через бійку з іншим патріотичними організаціями, яка виникла надворі. Але це не виправдання абсолютно. Так, ми написали заяву в поліцію і зняли побої в лікарні.

Анастасія Багаліка: Хто саме вас бив?

Олег Слабоспицький: Люди в чорній формі, їх можна побачити на багатьох фотографіях з засідання по Труханову. Вони прийшли на його підтримку, вони цього не приховували. Більшість з них приїхало з Одеси, ними керували безпосередньо депутати Одеської міської ради. Були координатори – вони вказували, коли блокувати сходи, коли блокувати залу.  Вони знали, який буде вирок, що його випустять. Ми, коли стояли біля зали – декілька депутатів вийшло і сказали, що «все нормально», ще до того, як це проголосив суддя.

З нами на телефонному зв’язку активіст з Одеси Віталій Устименко.

Анастасія Багаліка: Я так розумію, що «Ганьба» і «Труханова у відставку» — кричали активісти. Як проходило сьогоднішнє засідання?

Віталій Устименко: Ну, очевидно, не ручні курчата – депутати Одеської міської ради. В напруженій атмосфері, тому що насправді є великий ризик, сьогодні вже прийняли цей пункт – питання щодо виділення 3,5 га фактичному власнику Одеської міської ради – пану Галантернику. Це територія суспільного користування. Це схили. Зелені зони, фактичний і безпосередній доступ до пляжу. Йому за останні 4 роки передано безліч земель.

Анастасія Багаліка: Стосовно людей в спортивних костюмах, які були в залі суду, чи можна донести за межі ЗМІ цю інформацію, що це були люди Геннадія Труханова і так звані  «тітушки»?

Віталій Устименко: Це були люди власника, «хазяїна» Геннадія Труханова. Ті, які безпосередньо стоять за ними. Це були топ-рівня тітушки, це не були якісь там «гопніки». Це були конкретно організовані «класні» хлопці, які дуже вправно виконували свою функцію перед своїм хазяїном.

Анастасія Багаліка: Зв’язок можна довести?

Віталій Устименко: Це можна довести активістам, спробувати скласти всі пазли, тому що ті люди могли фігурувати в якихось серйозних захопленнях за останні роки. Але поліція цього не робитиме, вона одразу відпустила всіх цих осіб. На всіх них я вказав. 

 

Повну версію розмови слухайте у звуковому файлі або у відеотрансляції.

Читайте також: Мені приємно потиснути руку детективам НАБУ, — адвокат Труханова

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.