Слухати

Помилка Майдану, що не створили конкурента олігархічним політпроектам — Гацько / Програми на Громадському радіо
Громадське радіо / Скачати зображення

Помилка Майдану, що не створили конкурента олігархічним політпроектам — Гацько

24 грудня 2015 - 18:46
Facebook Twitter Google+
С Василем Гацько, лідером ДемАльянсу говоримо про Антикоррупційний форум, що 23 грудня відбувся у Києві

Гацько убежден, что форму – это начало широкомасштабного движения по борьбе с коррупцией в стране. Его делегаты специально нарабатывали свое видение борьбы с коррупцией. Сейчас эти наработки анализируются и будут презентованы общественности, как дорожная карта. «Впервые удалось собрать деньги на такое масштабное событие за счет пожертвования обычных граждан. Следующий форум пройдет 18 января в Харькове», – рассказывает он.

Ирина Соломко: Ваши  первые впечатления от форума?

Василий Гацько: Навіть, якщо форум не передбачав продовження після того, як він відбувся, він все одно мав би сенс. У нас у суспільстві ще недорозвинена політична культура і тому у нас сам захід дуже критично оцінюється тими, хто не бере у ньому участь.

Ми ставили перед форумом більші завдання, ніж констатація сьогоднішніх проблем чи пошук якихось рішень. Ми ставили завдання об’єднати всі прогресивні середовища, які до вчорашнього дня в такому складі не збиралися.

Форум показав колосальний інтерес з боку суспільства, і в підсумку у ньому взяло участь понад 6 тис. учасників. Саме через кількість учасників ми двічі змушені були змінювати місце його проведення.

Вперше за історію України нам вдалося зібрати кошти з громадян на фінансування громадянського заходу.

Ирина Ромалийская: С каких граждан?

Василий Гацько: З громадян України. Понад півтори тисячі внесків було здійснено за 3 дні. Зібрали 1 млн. 176 тисяч гривень.

Ирина Ромалийская: На что пошли эти деньги?

Василий Гацько: В бюджет заходу входило аренда приміщення, тисячі стільців, столів, банерів, техніка, апаратура і вода. Тобто ніяких там фуршетів чи цукерок не було.

Моя позиція від початку була наступна: люди, українці, якщо вони хочуть боротися з корупцією, то вони мають її фінансувати. Я з великою вдячністю ставлюся до платників податків США або Німеччини, які фінансують і підтримують антикорупційну діяльність українських громадських організацій. Але це наша проблема. І якщо 80% українців вважають її проблемою №1, то мають докласти зусиль, щоб її не було.

Ирина Ромалийская: Поговорили и что? Какой результат?

Василий Гацько: Сьогодні для мене це все виглядає, як пластилін. Кожен сам ліпить те, що він бажає з цього матеріалу. Для когось це платформа для взаємодії і впливу на корупціонерів, очищення влади. Для когось – це конкретні кейси.

Я вважаю, що ми після Майдану припустились величезної помилки, не створивши єдиного політичного суб’єкта, який міг би стати гідним конкурентом олігархічним, політичним проектам. Тому я з цього матеріалу збираюсь ліпити широку політичну платформу, яка переможе на парламентських виборах і сформує уряд для проведення реформ.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.