Слухати

Програма «Сходини» об’єднає 14 міст східної України, щоб оновити шкільну освіту

27 травня 2018 - 17:34
Facebook Twitter Google+
Учні можуть нести зміни і варто до них прислуховуватися
Програма «Сходини» об’єднає 14 міст східної України, щоб оновити шкільну освіту / Програми на Громадському радіо

«Центр інноваційної освіти «Про.Світ» та краудфандингова платформа GoFundEd розпочинають освітню програму «Сходини» у 14 містах Донецької та Луганської областей

Основна мета проекту – об’єднати команди, які представляють школи – учнів, батьків, вчителів, громадських активістів – у прагненні втілювати освітні зміни, та спільно з експертами та менторами дати поштовх для розвитку шкіл, а разом з цим – локальних спільнот.

В нашій студії координаторка освітньої програми «Сходини» Олександра Пєтушкова

Лариса Денисенко: Яких міст Луганщини і Донеччини ця програма буде стосуватися?

Олександра Пєтушкова: Програма пройде у 14-ти містах, і починаємо ми з міста Слов’янськ, далі – Старобільськ, Сєвєродонецьк, Лисичанськ, Рубіжне, Бахмут, Костянтинівка та звершуємо 1 серпня у місті Маріуполь.

Ми об’єднуємо всіх, адже школа – це середовище, яке має ставати відкритим, об’єднувати навколо себе громаду, рухатися назустріч реформі про освіту та створювати Нову українську школу. Тому важливо почути думку кожного, щоб якісь рішення ініціювали самі діти та батьки.

Лариса Денисенко: Як формуються команди?

Олександра Пєтушкова: В нас зараз розпочато конкурс, є реєстрація. Взагалі ми дивимося, як школи вже йдуть на шляху змін, і це і є критерієм відбору команд. В нас також є певні критерії та обмеження: ідея не може бути точковою, і це має бути ідея, яка має вплив на учня. Тут може бути об’єднання учнів довкола вирішення громадських проблем або шкільних, зміна викладання предмета, але першочергово проект має бути не на закупку інструментів, а на вирішення якихось внутрішніх проблем.

Лариса Денисенко: Наскільки активне середовище на Луганщині та Донеччині? Наскільки і громади, і вчительство на сході України готове долучитися і змінювати і школу, і себе.

Олександра Пєтушкова: Мені здається, громади зараз дуже активні, і це приємно вражає. З вчителями важче через те, що вони не завжди були цими ініціаторами змін. Проте декілька років тому ми мали свою програму про навички в Слов’янську, ця програма об’єднувала вчителів зі східних регіонів. Результатом став відомий проект Олега Попова, а також проект з міста Ольгінка, яке знаходиться в декількох кілометрів від фронту. Зміни творяться в освіті, вони не стоять на місці.

Лариса Денисенко: Про які ще проекти, що відбулися, ви можете розповісти?

Олександра Пєтушкова: Нашим найгучнішим проектом є проект «Компола» — компостування відходів шкільної їдальні. Він був зініційований 13-тирічним хлопчиком Микитою Шульгою з його однокласницею. Цей проект в результаті набув дуже великої гучності. З Микитою зв’язався міністр екології, і цей проект наразі впроваджується на всеукраїнському рівні. Вже відібрали 200 шкіл в Україні, які першими отримають компостери, і надалі цей проект сильно масштабується. Це підтверджує, що учні можуть нести зміни, і варто до них прислуховуватися.

Повну версію розмови можна прослухати у доданому звуковому файлі. 

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.