Слухати

Прокуратура не знає, хто вбив Нігояна, — адвокат

22 січня 2016 - 17:09
Facebook Twitter Google+
Роман Титикало, адвокат з команди, яка займається веденням справи Небесної сотні, говорить, що матеріали та докази по справі вбивства людей на Грушевського 22 січня збирають родичі та адвокати
Прокуратура не знає, хто вбив Нігояна, — адвокат  / Програми на Громадському радіо

12.30roman_tytykalo_0_0.jpg

Роман Титикало / «Громадське радіо»
Роман Титикало
«Громадське радіо»

Анастасия Багаліка: У справі про вбивства на Грушевского є підозрювані чи ймовірні виконавці?

Роман Титикало: Ми вважаємо, що те, що відбувається зі слідством і як воно триває та відповідні обвинувачення, не є правильними й достатніми. Ми фактично з перших днів після цих подій долучилися до цієї справи. Після розстрілів ми знаходилися в морзі й слідкували за тим, що буде писати судмедексперт, слідчий.

Тоді ми не знали, чим все це закінчиться. Питання факту смерті зафіксоване, а питання винних чомусь слідство наразі не довело до кінця. Як на мене, звинувачення лише двох беркутівців є замилюванням очей суспільству, щоб показати, що щось робиться. Тобто, їх звинувачують в убивстві, але як на мене, є недолік побудови конструкції звинувачення. 

Анастасія Багаліка: А підозрювані є у справі убивств на Грушевського? Як просувається сама справа?

Роман Титикало: Фактично є таємниця слідства і матеріали кримінального провадження, які надаються для огляду, вони надаються на стадії пред’явлення обвинувачення. Відповідно, до тих пір, поки не пред’явлені обвинувачення конкретним особам, ми матеріалів не бачимо.

Якщо ми будемо судити по матеріалах, які ми бачили по вбивствах на Майдані, то ми самі збирали ці докази й намагалися доповнити ці матеріали. Які є матеріали у цій кримінальній справі, мені не відомо, але якби там були б достатні матеріали, то вони були б зобов’язані передати їх до суду. 

Марія Зав’ялова: То есть прошло 2 года и еще только начальная стадия?

Роман Титикало: Винним навіть не пред’явлено обвинувачення. 

Марія Зав’ялова: А вообще расследование происходит?

Роман Титикало: Відповідно до інформації Генеральної прокуратури, слідство триває. Але вони намагалися акцентувати більшу увагу на вбивствах на Інститутській. Що стосується вбивств на Грушевського, прокуратура інформує, що вони ними займаються. 

Суспільство також більше приділяє увагу тому, що стосується Небесної сотні. 

Анастасія Багаліка: Перші смерті об’єднали в одну справу чи смерть Юрія Вербицького розслідують окремо?

Роман Титикало: Наскільки мені відомо, ці кримінальні справи знаходяться в одному проваджені. Ті факти, які відбулися в один день, вони в одному провадженні. Відповідно, кримінальні провадження, які стосуються вбивств у лютому, вони знаходяться в одному кримінальному проваджені. 

Анастасия Багаліка: Є багато відеоматеріалів. Існують, певно, і матеріальні докази. Чи можливо, з огляду на них, зробити припущення, хто стріляв?

Роман Титикало: Відповідно до тих документів і відеозаписів, які назбирали, вдалося відтворити багато подій, чого взагалі не робило слідство. По них можна встановити факт смерті. Якщо ми навіть фіксуємо постріл і хто його здійснював, то впізнати особу важко, бо вони всі були в масках. 

Марія Зав’ялова: Убийства на Грушевського квалифицируются как умышленное убийство?

Роман Титикало: 115 ст. Кримінального Кодексу України «Навмисне убивство». Тут питання кваліфікації й мотивів. Якщо ми знаходимо вбивцю, який стріляв з цієї зброї, то ми маємо встановити його мотиви. Вбити людину на мирній демонстрації — це виконання злочинного наказу, якщо він був. Але в такому випадку потрібно встановити, що такий наказ був. 

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.