Слухати

Путін намагається зірвати святкування Дня Незалежності, — Магда / Програми на Громадському радіо
Фото с сайта hvylya.net / Скачати зображення

Путін намагається зірвати святкування Дня Незалежності, — Магда

10 серпня 2016 - 20:46
Facebook Twitter Google+
Політолог Євген Магда вважає, що заяви ФСБ та Путіна носять внутрішньополітичний характер для Росії у період перед виборами — партія влади хоче набрати якомога більше голосів

ФСБ оголосила про запобігання терористичному акту в Криму, який, за даними спецслужби, був організований українською розвідкою, а Путін звинуватив Україну у переході до «практики терору» — заяви коментує політолог Євген Магда.

Лариса Денисенко: Днями відбулася зустріч президентів РФ та Туреччини. Чи могли вони під час зустрічі домовитися, щоб це вилилося в провокацію, яку ми зараз спостерігаємо?

Євген Магда: Хотів би нагадати, що в Туреччині проживає кілька мільйонів кримських татар. І Туреччина достатньо послідовно захищає і захищала їх інтереси ще до анексії Криму. Тому говорити про те, що вона буде заплющувати очі, я б не став. Тим більше, в нинішній непростій для Ердогана ситуації.

Михайло Кукін: Як би ви прокоментували не лише заяви ФСБ, але й заяву Путіна з цього приводу?

Євген Магда: Я б радив пригадати слова Євгена Марчука, що Росія намагатиметься зірвати святкування Дня Незалежності. Думаю, в цьому контексті, як мінімум, треба розглядати останні події. Зрозуміло, що зараз Путін, який опирається на ФСБ (і про це свідчать масові призначення силовиків на різноманітні адміністративні посади), не міг промовчати в цій ситуації, після того, як ФСБ виступила із звинуваченнями на адресу української розвідки. Він почав вести більш агресивну лінію. У якомусь сенсі він змінює ракурс, усі більше очікували якогось загострення ситуації на Донбасі, а він вирішив використати фактор Криму.

Ці події, мені видається, носять більше внутрішньополітичний характер, бо за півтора місяці в Росії вибори. Партія влади хоче набрати якомога більше голосів. Відповідно, кримський фактор має на час голосування дати партії влади і тим партіям, які цю тему будуть розігрувати, набрати якомога більше голосів.

Лариса Денисенко: Якою може бути реакція Заходу на цю ситуацію і промову Путіна, де він сказав, що Україна переходить до терористичних атак?

Євген Магда: Я волів би, щоб реакція Заходу була достатньо жорсткою. Думаю, по дипломатичних каналах певна реакція буде достатньо швидко. Але тут не варто переоцінювати. На Заході зараз період відпусток, можуть бути побоювання з цього приводу. Але не думаю, що західні партнери будуть зраджувати Україну. Сподіваюсь, вони вміють робити висновки з історичних подій 30-х рр.

Раніше повідомлялось, що Міністерство оборони України спростовує інформацію, поширену ФСБ РФ щодо участі підрозділів Головного управління розвідки МО України у диверсійній діяльності на території тимчасово окупованої АР Крим

Український кримськотатарський політик і громадський діяч Рефат Чубаров коментує заяву ФСБ РФ, називаючи її нісенітницею, та розповідає про настрої, які панували останні декілька днів на півострові.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.