Слухати

Рада адвокатів Київської області висловила недовіру голові НААУ Лідії Ізовітовій

23 лютого 2017 - 18:59
Facebook Twitter Google+
Причини пояснює Віталій Наум, член Ради адвокатів Київської області
Рада адвокатів Київської області висловила недовіру голові НААУ Лідії Ізовітовій / Програми на Громадському радіо

Тетяна Трощинська: Чому було висловлено недовіру Лідії Ізовітовій?

Віталій Наум: Ми висловили недовіру у зв’язку з останніми тенденціями, які відбуваються в адвокатурі саме під головуванням Лідії Павлівни. Здійснюються переслідування адвокатів, їх цькують, приймаються рішення, які протирічать здоровому глузду.

Одне з рішень НААУ: вони забороняють критикувати прийняті ними рішення. Висловлювання думки чи відстоювання позиції адвокатів вже поза законом.

Ти не маєш права висловити свою думку і відстояти позицію. Так було і з нашим головою Петром Бойком, який фактично зазнавав переслідування, були спроби позбавити його адвокатського свідоцтва саме з ініціативи НААУ.

Андрій Куликов: Але ж НААУ сама не може організувати переслідування?

Віталій Наум: Рада адвокатів України на своєму з’їзді розглядає скарги певних адвокатів. Коли це керівники або члени рад адвокатів регіонів, їхні скарги розглядаються в інших регіонах.

Рада адвокатів України приймає рішення, передає до Вищої кваліфікаційно-дисциплінарного комісії адвокатури, а та визначає регіон, який буде розглядати скаргу.

Є певні регіони, які мають однакове з Радою адвокатів України ставлення до певних проблем і готові виконувати певні рішення, які ставить Рада адвокатів.

Тому переслідування можуть втілюватися в життя саме завдяки таким певним регіонам.

Тетяна Трощинська: Як ви це пов’язуєте з пані Ізовітовою?

Віталій Наум: Власна зацікавленість, неодноразово на засіданнях Ради адвокатів України були суперечки в особистому полі. Відбуваються відкриті конфлікти та інші питання, у зв’язку з чим ми висловили недовіру. Це також і зміни, які відбулися щодо фінансування НААУ.

Цього року прийняте рішення, що 70% коштів відраховується на НААУ. Це обов’язкові внески адвокатів, бо кожен адвокат, який знаходиться в єдиному реєстрі адвокатів, повинен щороку робити внески у розмірі однієї мінімальної заробітної плати (цього року — 1600 гривень).

dsc04965.jpg

Віталій Наум // «Громадське радіо»
Віталій Наум
«Громадське радіо»

Тетяна Трощинська: На ці кошти має утримувати орган самоврядування адвокатів?

Віталій Наум: Так. Фактично адвокати самі оплачують своє самоврядування.

Тетяна Трощинська: 70% з цього року ви повинні відраховувати?

Віталій Наум: Так. І ради адвокатів регіонів 70% перераховують на НААУ. Раніше було 30%.

Андрій Куликов: Ви говорите «певні регіони», а які це?

Віталій Наум: Мені б не хотілося некоректно висловлюватися по відношенню до них. Це їхня позиція. Адвокати чудово знають регіони, які підтримують Лідію Павлівну.

Андрій Куликов: Чим ви пояснюєте прихильність адвокатів з певних регіонів до пані Ізовітової?

Віталій Наум: Пані Ізовітова тривалий час була головою Вищої ради юстиції, членом Вищої ради юстиції, обіймала певні посади. Були відповідні зв’язки, зокрема й особисті, тому є певні прихильники і опоненти.

Тетяна Трощинська: Ми готові надати слово Лідії Ізовітовій та зі свого боку прикладемо для цього певні зусилля. Але яке значення мають такі рішення, як висловлення недовіри?

Віталій Наум: Швидше, це і політична заява, і висловлення позиції. Не зважаючи на те, що Радою адвокатів України приймаються рішення, які забороняють критикувати позицію НААУ, адвокати не погоджуються з такою позицією. Ніхто не буде погоджуватися з тим, що йому буде нав’язуватися інша думка.

Адвокати — представники вільної професії. Ми ніколи не погодимось з тим, що будемо під кимось у ярмі

9 червня у нас буде з’їзд адвокатів України, де ми будемо переобирати керівництво. Ми будемо слухати звіт, прийматимемо рішення. Рада адвокатів Київської області висловила недовіру діям і роботі пані Ізовітової.

Відстоювання позиції — підтвердження того, що ми не боїмося, ми розуміємо, що коли висловлюємо позицію, відносно нас можуть вчинятися дії, які будуть пов’язані з переслідуванням саме за таку позицію.

Але відстоювання демократичних інститутів — необхідність. А ми маємо право вільно висловлювати думку, критикувати. Завжди повинна бути розумна критика і розумне непогодження.

Тетяна Трощинська: Чому саме зараз висловили недовіру?

Віталій Наум: Раніше не було такої системності і такої кількості таких речей, які нас обурюють. Це пов’язано і з порушенням прав адвокатів, які відбувалися в 2016 році. Цього було дуже багато. На мою думку, позиція Національної асоціації адвокатів була пасивною.

Тетяна Трощинська: Вам відомо, чи якісь регіональні конференції чи ради висловлювали недовіру?

Віталій Наум: На даний час лише Київська область. Вона є флагманом, і ми намагаємося не мовчати і не боятися. Можливо, по нашому прикладу слідуватимуть й інші регіони, які зможуть висловити позицію і не боятимуться.  

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.