Слухати

Радянський Союз був першою країною в світі, де були дозволені аборти, — історикиня

05 червня 2017 - 21:50
Facebook Twitter Google+
До Верховної Ради був внесений законопроект, який передбачає заборону абортів в Україні

Україно-американська дослідниця Катерина Рубан, докторантка Нью-Йоркського університету, яка вивчила історію заборон і спроб заборон абортів в Україні, написала на цю тему наукову статтю.

«Радянський Союз був першою країною в світі, де були дозволені аборти. В 1921 році був прийнятий декрет, який дозволив жінці безкоштовно в медичному закладі зробити аборт. Та вже в 1936-му році це рішення скасовується і виходить закон, який повністю забороняє аборти і говорить про те, що жінка може зробити аборти при певних соціальних показниках. Логіка була така, що жінки роблять аборт тому, що вони не мають економічних умов для того, щоб виростити дитину. А Сталін на той час заявив, що наразі економічні умови вже сприяють народженню.

Після цього була страшна ситуація, жінок та лікарів переслідували, багато вагітних вмирало тому, що робили підпільні аборти. Була дискусія, щоб цей драконівський закон змінити, і вже після смерті Сталіна він був відмінений», — розповідає Катерина Рубан.

Вона додає, що зараз в багатьох країнах, зокрема Польщі та Бразилії після спроб влади заборонити аборти, люди виходять на масові протести. Також вона зазначає, що раніше в Україні про заборону абортів говорили в основному правоцентристські партії та рухи, наразі ж цей законопроект подав народний депутат від Блоку Петра Порошенка, і це може здійняти небезпечною тенденцію. І такі пропозиції не слід ігнорувати.

Повну версію розмови слухайте у доданому звуковому файлі.

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.