Слухати

Громадське радіо / Скачати зображення

Реформа правосуддя: важливо розрізняти заангажованість та аргументовану критику, — Желтухін

29 травня 2017 - 16:55 118
Facebook Twitter Google+
Судова реформа очима юридичного журналіста: в нашій студії говоримо з Єгором Желтухіним, головним редактором Юридичної газети

Чи є різниця між писанням для фахівців галузі і людей, які далекі від судочинства? Єгор Желтухін говорить, що є:

«Є і термінологія, і більш широкі поняття, які розуміє професійна аудиторія, їх не треба розтлумачувати. Для пересічних громадян, які не володіють термінологією, потрібно писати «повільніше».

Стосовно того, чи вміють юристи писати, головний редактор Юридичної газети (через руки якого проходить немало текстів), зазначає, що багато юристів пишуть «краще будь-якого журналіста», а є і такі, які не дуже вміють писати — як і серед будь-яких інших людей, але зауважує:

 

 

«Я думаю, простіше навчити юриста писати, ніж журналіста навчити юридичних нюансів. Хоча бувають різні випадки і все залежить від конкретної людини».

Говоримо також і про відкритість юридичного середовища до комунікації і про те, як працюють спеціалізовані медіа.

«Фахова преса завжди буде фахово питати думку сторін процесу, завжди фахово подаватиме. Для нас не головне — гучний заголовок статті. Для нас головною є суть та конкретика: в чому проблема в цій справі, чому умовного корупціонера відпустили під заставу».

Повний варіант розмови слухайте в аудіоверсії. Тисніть блакитний трикутник праворуч вгорі. Щоби скачати файл і послухати пізніше, натисніть на хмарку.

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.