Слухати

Реінтеграцію потрібно починати вже зараз, при тому — з інформаційної галузі, — Тетяна Мосенцева

13 серпня 2017 - 17:06
Facebook Twitter Google+
Речниця Громадського марафону «Навіщо нам бути разом?» Тетяна Мосенцева розповідає про дискусії, що відбулися у Вінниці, Івано-Франківську, Харкові та Запоріжжі на тему возз'єднання українців
Реінтеграцію потрібно починати вже зараз, при тому — з інформаційної галузі, — Тетяна Мосенцева / Програми на Громадському радіо

Хто бере участь, які думки переважають і якою мірою враховано іноземний досвід?

«Оскільки ми ставимо за мету інформаційну інтеграцію загалом, не кажучи окремо про Донбас і Крим, треба орієнтуватися на те, що цей процес може зайняти роки.

Ми вже відвідали чотири міста: Вінниця, Харків, Івано-Франківськ та Запоріжжя. І в жодному місті ми не почули, що Донбас потрібно відрізати, люди казали, що це наша територія, Донецька і Луганська області – це Україна, і там живуть наші громадяни. І це добра тенденція», — розповідає Тетяна Мосенцева.

Зокрема Тетяна Мосенцева зауважує, що є виклик в тому, що подекуди на непідконтрольних територіях говорять, що Україна їм не потрібна.

«На цей виклик ми шукаємо відповіді, в тому числі і в рамках нашої ініціативи. Йдеться насамперед про спілкування. Як виникла ідея марафону? Як відповідь на запит щодо прямої комунікації з тих питань, які в публічному полі наразі або надто політизовані, або надто спрощені. Тому це питання інформаційної політики: чим більше буде українського контенту на тимчасово окупованих територіях, чим більше буде можливостей для безпосереднього спілкування, тим менше підтримки буде в позиції, що Україна там не потрібна», — додає Тетяна Мосенцева.
 
Марафон «Навіщо нам бути разом» проходить за підтримки посольства Швейцарії в Україні та за участі двох українських громадських організацій: Український незалежний центр політичних досліджень та єдиний координаційний центр «Донбас».

Повну версію розмови слухайте у доданому звуковому файлі.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.