Слухати

Що варто знати про конкурс проектів Меморіалу Небесної сотні?

18 лютого 2018 - 20:39
Facebook Twitter Google+
У Києві відкрилася виставка конкурсних проектів Меморіалу героїв Небесної сотні. Говоримо з Ігорем Пошивайлом, гендиректором Національного меморіалу Героїв Небесної сотні - Музею Революції Гідності
Що варто знати про конкурс проектів Меморіалу Небесної сотні? / Програми на Громадському радіо

15 лютого на Майдані Незалежності в Києві відкрилася публічна виставка конкурсних проектів у номінації «Меморіал Героїв Небесної сотні». Вже незабаром будуть оголошені переможці конкурсу.

«15 лютого в центрі Києва на Майдані широкій громадськості було представлено проекти дев’яти учасників міжнародного конкурсу, які доповнює один бокс із світовими аналогами подібних меморіально-музейних комплексів. Бо, на жаль, в Україні ми не маємо такої культури пам’яті та успішних прикладів створення за часів незалежності сучасних меморіальних комплексів.

poshyvaylo.jpg

Ігор Пошивайло // Громадське радіо
Ігор Пошивайло
Громадське радіо

Ці проекти – робочі матеріали, які надсилаються для журі. Вони не є до кінця візуально зрозумілими, саме тому в центрі виставкового проекту є екран, на якому можна побачити 3D моделі макетів меморіалів», — говорить Ігор Пошивайло.

19 лютого починає працювати міжнародне журі – 13 осіб, які мають прийняти рішення щодо переможця серед дев’яти проектів.

«Перша частина журі — архітектори. Це три архітектори-українці (головні архітектори Дніпра, Києва та Львова), іноземні архітектори, ландшафтний дизайнер та письменник. І є ще так звана експертно-громадська частина журі, де представлений музейник із США, є представник родини Героя Небесної Сотні, представник замовника — Міністерства культури, представлено Музей».

Способи увіковічення пам’яті, представлені учасниками конкурсу, дуже різні, говорить Ігор Пошивайло:

«Є архітектори, які пропонують встановити дві релігійні споруди, пропонують дуже багато елементів: завантажити і міст, і тротуари, і саму алею. Є проекти, які передбачають створення паркової зони і меморіальної стели.

Є такі проекти, які пропонують зробити підземний меморіал. Є динамічні проекти, які передбачають рух як шлях до визволення. Є статичні проекти, які передбачають створення меморіальних скульптур. Є проект, який передбачає  встановлення своєрідної «мушлі» – невеличкий архітектурний об’єкт із 107 сходинками — відвідувач піднімається і споглядає панораму центра Києва, де відбувалися всі події».

Другий етап конкурсу – спорудження Музею Революції Гідності. Фіналісти обох номінацій – Меморіал і Музей — будуть оголошені 20 лютого.
«20 лютого зранку ми знатимемо проект-переможець на першу номінацію «Меморіал», і далі журі продовжує роботу і обирає фіналістів на другу номінацію — «Музей Революції Гідності.

 Друга номінація двостадійна. Спочатку — фіналісти, а потім триває робота і фіналісти працюють уже з проектом-переможцем у першій номінації «Меморіал», бо вони повинні врахувати його».

Спорудження Меморіалу і Музею буде відбуватись послідовно, говорить Ігор Пошивайло. Меморіал може бути збудований навіть за рік:
«Проектування самого Музею – досить тривалий процес, це може зайняти кілька років. Тому логічно почати з облаштування меморіальної складової. Саме тому ця номінація є окремою – створити Меморіал — місце, яке сьогодні потребує упорядкування».

Слухайте повну версію розмови в доданому звуковому файлі. 

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.