Слухати

Соболєв: Спроби ВРУ запровадити санкції проти Януковича і Ко, — імітація

18 листопада 2016 - 20:55
Facebook Twitter Google+
«Самопоміч» оголосила, що не братиме участі в голосуваннях до появи в порядку денному питання про позбавлення Новинського депутатської недоторканності — учорашній сесійній день коментує Єгор Соболєв
Соболєв: Спроби ВРУ запровадити санкції проти Януковича і Ко, — імітація / Програми на Громадському радіо

Коментує  народний депутат від «Самопомочі», голова Комітету ВР з питань запобігання і протидії корупції Єгор Соболєв.

Ілона Довгань: Слухання щодо зняття недоторканності перенесли, «Самопоміч» не бере участі в засіданнях, а ВРУ не отримає ваших голосів по важливих питаннях. Чи правильно це по відношенню до виборців?

Єгор Соболєв: Зазвичай ми голосуємо приблизно за 75% проектів рішень, що ухвалюються парламентом. Як правило, наші голоси вирішальні, бо вони збігаються з нашими поглядами. Більш того, часто з урядом ми розробляємо законопроекти, так само, як і з депутатами з інших коаліційних фракцій.

Але це момент, коли ти нічого не можеш робити, окрім як рвати кругову поруку.

Коли генпрокурор каже, що подав обвинувачення, а парламент не хоче їх розглядати, політики прикривають політиків.

Всі знають, хто такий Новинський, яку важливу роль він відіграв за режиму Януковича, яку важливу роль він грає зараз.

Недарма справа стосується утримання ним у полоні одного зі священників української православної церкви.

Вадим Новинський є надзвичайно небезпечною людиною для України. У парламенті про це знають найбільше. Разом з цим, день за днем втрачається час, щоб надати згоду на притягнення його до кримінальної відповідальності, що означає зняття депутатської недоторканності, щоби слідчі Генпрокуратури далі могли працювати.

Ми не можемо з цим миритися. Ні про які закони тут мова не може йти. Рішення має бути поставлене на голосування і проголосоване.

Ілона Довгань: Вчора судді та комітет захотіли додаткові матеріали, щоб можна було зняти недоторканність і притягнути до відповідальності. Чи задоволені ви рівнем Генпрокуратури, про який ви почули?

Єгор Соболєв: Я вважаю, не завдання прокурора робити політику і не завдання політика робити роботу замість прокурора. Вчора я сказав представникам «Народного Фронту», «БПП», які мають більшість у цьому регламентному комітеті: ось підписи за недовіру генпрокурору Юрію Луценку. Якщо ви незадоволені генпрокурором, якого самі ж призначили (хоча ми попереджали, що це поганий вибір), — будь-ласка, давайте його виженемо. Але не прикривайте народного депутата. Хтось має сумнів, хто такий Новинський?

Це один з небагатьох випадків, коли генпрокуратура хоч когось намагається притягнути кримінальної відповідальності. Юрій Луценко навіть не просить арешту Новинського, він просить дозвіл, щоби проводити з ним слідчі дії. Ми, як парламент, мусимо прикривати цю людину?

Ілона Довгань: Чи можна уникнути втечі Новинського?

Єгор Соболєв: На жаль, законодавство зараз виписане так, що всі наші ТОП-корупціонери мають можливість втекти, переважно в Росію. Ми зробили перший закон. У ньому ми зробили можливість для нових антикорупційних інституцій, якщо ТОП-посадовець підозрюється в корупції, його можна затримати на добу і впродовж цієї доби отримувати рішення судді.

Але народні депутати мають повну недоторканість. Ніхто не може навіть розпочати слідчі дії. Тому ми з іншими колегами вирішили ініціювати ухвалення спеціального закону, який зокрема дозволить зупиняти дію закордонного паспорта проти людини-народного депутата, який опинився під слідством.

Сергій Стуканов: Учора ВРУ вкотре провалила запровадження санкцій щодо діячів доби режиму Януковича. Як ви це можете прокоментувати?

Єгор Соболєв: Вас дуже просто обманюють, коли кажуть, що це провалила ВРУ і коли кажуть про санкції. Санкції запроваджуються президентом України за рішенням Ради національної безпеки. Чому вони існують тільки на паперах і реально не діють? Запитайте у президента України, про бізнес якого в Росії всім відомо, у голови СБУ, який не бачить загрози в перебуванні тут величезного російського капіталу, починаючи з фінансового сектора, де роль путінського бізнесу надзвичайно висока, закінчуючи мобільним зв’язком, де вона тотальна. Проблема там і не треба перекладати її з хворої голови на іншу хвору. Те, що парламент учора намагався запровадити санкції, насправді, є лише імітацією.

Ілона Довгань: Чи отримують депутати зарплатню за те, що не працюють у сесійній залі?

Єгор Соболєв: Ми на роботі, були вчора і сьогодні до завершення сесійного дня. Були в будинку ВРУ, але виходили з зали голосувань, бо там могли відбуватися голосування.

Ілона Довгань: Коли Самопоміч повернетеся в залу?

Єгор Соболєв: Як тільки спікером Андрієм Парубієм буду винесене рішення про позбавлення Вадима Новинського депутатської недоторканності і надання згоди до притягнення його до кримінальної відповідальності. Термін, коли комітет може тягнути час, вичерпується 25 листопада. Тому у спікера будуть всі можливості і права першим питанням, коли парламент збереться на голосування, поставити проект постанови про притягнення Вадима Новинського до кримінальної відповідальності.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.