Слухати

Тексти 18+ і суржиком: митці-волонтери презентують збірку «ЯкЗдрасті» / Програми на Громадському радіо
Громадське радіо / Скачати зображення

Тексти 18+ і суржиком: митці-волонтери презентують збірку «ЯкЗдрасті»

29 березня 2018 - 22:38
Facebook Twitter Google+
Письменник Руслан Горовий та дитяча письменниця Татуся Бо презентують книжку волонтерського об’єднання «Якздрасті», яке з’явилося два роки тому

Презентація книги волонтерського творчого об’єднання «ЯкЗдрасті» відбудеться першого квітня.

Руслан Горовий і Татуся Бо розповіли, як з’явилося об’єднання та які історії зібрані в книзі.

«Сиділи ми з Людою (Людмила Горова – ред.) в мене на кухні, там є така спеціальна табуретка для талановитих людей – прямо під холодильником. Сиділи ми, сиділи. Думали, що треба робити щось в цьому житті – а то шо ми, як здрастє?!

Разом із тим треба було не просто щось робити, а робити щось, щоб ми могли допомагати волонтерам, які займаються проблемами переселенців, військових – абсолютно різним волонтерам.

Думали, як назвати, бо в нас все-таки дещо незвичайний формат: ми читаємо свої тексти, вони здебільшого категорії 18+, написані суржиком. А тут ми виходимо і називаємось, наприклад, «Калина» — буде ж якийсь дисонанс. А якщо гурт називається «ЯкЗдрасті», то люди не будуть очікувати, що там хтось буде читати Шевченка і подавати якусь драматургію», — розповідає Татуся Бо.

За ці два роки учасники об’єднання побували в багатьох містах:

«Першими були Черкаси, там ми зібрали повний зал кав’ярні. Ми тоді дуже нервувалися, бо це був наш пробний виступ. На щастя, все пройшло добре, ми зібрали кілька тисяч і одразу передали волонтерам. Після Черкас, здається, поїхали в Рівне чи в Чернівці. Потім — Вінниця, Полтава, кілька разів виступали в Києві, був Бердянськ, Маріуполь», — продовжує Татуся Бо.

За цей час вдалося зібрати 79 361 гривню, додав Руслан Горовий:

«Ніде ніколи не було вхідного: ти міг кинути гривню, а міг не кинути нічого».

1 квітня в неділю (Жилянська, 1, «Портер Паб») всі охочі мають можливість відвідати презентацію книги, «до якої увійшло все прочитане, заспіване, зігране за два роки», та зустрітися з авторами.

Слухайте повну версію розмови в доданому звуковому файлі та дивіться відео.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.