Слухати

Траєкторія руху кулі не досліджувалась прокуратурою, — адвокати патрульного Олійника

25 листопада 2016 - 07:20
Facebook Twitter Google+
Поліцейський при виконанні своїх службових обов’язків не може звинувачуватися в умисному вбивстві, — Ростислав Пукало, адвокат Сергія Олійника
Траєкторія руху кулі не досліджувалась прокуратурою, — адвокати патрульного Олійника / Програми на Громадському радіо

Ростислав Пукало і Віталій Музика, адвокати, розповідають про останні подробиці справи свого підзахисного Сергія Олійника, поліцейського який відкрив вогонь по БМВ, внаслідок чого закинув 17-річний Михайло Медвєдєв. У листопаді київська поліція кваліфікувала його як умисне вбивство. Наразі завершено досудове слідство.

Олена Бадюк: На прес-конференції ви говорили про те, що справа являється сирою і неготовою. Чому ви так вважаєте і на якій стадії, власне, знаходиться справа?

Ростислав Пукало: Згідно ідентифікаційної балістики, куля дуже сумнівна: невідомо належить вона чи ні пістолету Олійника. Сказати що це він або ні неможливо. Я особисто маю дуже великі сумніви. У всіх, хто був сьогодні на прес-конференції, також з’явилися сумніви.

Прокуратурою принципово не встановлювалася траєкторія польоту кулі, а це надзвичайно важливий момент.

Сергій Стуканов: Тобто вони відмовились це робити?

Ростислав Пукало: Так. Скільки ми не намагалися просити, нічого не виходило. Мало того, нас, можна сказати, ввели в оману. За клопотанням захисту, Віталія Музики, проводився слідчий експеримент. Його результати стали підставою для проведення чергової комплексної комісійної експертизи.

Сергій Стуканов: Ви наполягаєте, що Мєдвєдєв загинув в результаті того, що куля зрикошетила?

Ростислав Пукало: Для встановлення істини нами було проведено моделювання ситуації. До справи було залучено надзвичайно іменитих спеціалістів. Було встановлено, що найбільш вірогідна траєкторія, полягає в тому, що політ кулі з пробоїнами в кузові автомобіля та з напрямком рани руки співпадає. Відповідно, це був рикошет об асфальт під кутом 6 градусів. Пізніше куля зайшла через ліві задні двері в той час, коли Медвєдєв нахилився вперед з рукою заведеною назад. Куля пробила руку і ввійшла в тіло. На даний момент це найбільш імовірна траєкторія.Не знаю, чи буде спростовувати це прокуратура.

Сергій Стуканов: А вона буде проводити свою власну експертизу?

Віталій Музика: По процесу це вже є неможливо, оскільки прокуратура заявила, що у неї є всі докази, які вказують на винуватість нашого підзахисного. Але ми вважаємо цю обставину дуже важливою, оскільки вона напряму впливає на кваліфікацію діяння того, що відбулося. Ми будемо намагатися проведення цієї експертизи. Будуть підготовлені клопотання, якщо слідчий суддя їх задовольнить, ми зможемо отримати згоду на проведення експертизи та зобов’язати прокуратуру її провести. Якщо нам буде відмовлено, відповідно, справу буде скеровано в суд, і вже в суді ми будемо намагатися встановити цю обставину.

Прокуратура трактує справу як умисне вбивство, а траєкторія польоту кулі, за її версією, будується на тому, що Олійник стріляв у бокове скло водія.

Сергій Стуканов: Я додам. Прокуратура трактує це, по-перше, як умисне вбивство, по-друге, це замах на вбивство, вчинене у спосіб, небезпечний для життя багатьох осіб, і, по-третє, це перевищення влади або службових повноважень. Якщо щодо першого ви заперечуєте, то що скажете щодо другого і третього?

Віталій Музика: Це все, в принципі, між собою пов’язане. Щодо другого, чому саме замах на вбивство водія? Хіба Олійник казав, що хоче вбити водія? Було встановлено, що в машині було 4 людини. Більше того, зі слів Олійника, не було встановлено, що він сказав, що конкретно когось вб’є. Було встановлено, що він сказав: «Постріляємо». А прокуратура, фактично, обґрунтовує наявність умислу цим словом. Це оціночне судження, незрозуміло, що він мав на увазі.

Олена Бадюк: А інші люди, які були в машині, залучені до справи?

Віталій Музика: Звісно. Вони ідуть як потерпілі.

Олена Бадюк: Коли справа може бути передана до суду?

Віталій Музика: Цього я не можу сказати. Але наступним кроком, у зв’язку з тим, що справа набуває повторного громадського резонансу, я думаю, прокуратура буде намагатися чим скоріше передати її до суду, щоб вже в суді встановлювались якісь додаткові обставини.

Сергій Стуканов: Як би ви кваліфікували цю справу?

Ростислав Пукало: По-перше, треба підтвердити, що це його куля. На даний момент це сумнівно. Лише після цього можна буде кваліфікувати його дії. Але я хочу, щоб всі зрозуміли: не може звинувачуватися поліцейський при виконанні своїх службових обов’язків в умисному вбивстві. 

Це може бути або вбивство з необережності, або вбивство  внаслідок перевищення меж допустимої оборони при нападі на поліцейського, або вбивство при перевищення повноважень у зв’язку із затриманням злочинця.

Сергій Стуканов: Якщо це справді те, про що ви говорите, на яку міру покарання це тягне?

Ростислав Пукало:  Максимальна санкція — 6 років, а те що йому інкримінують зараз, умисне вбивство, передбачає максимальне покарання — довічне ув’язнення.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.