Слухати

Третина людей на Землі ніколи не бачили снігу, — мандрівник Логвиненко / Програми на Громадському радіо
«Громадське радіо» / Скачати зображення

Третина людей на Землі ніколи не бачили снігу, — мандрівник Логвиненко

08 січня 2016 - 19:06
Facebook Twitter Google+
У деяких мовах південно-східної Азії взагалі немає слова «зима», як й інших слів, позначаючих сезони. Тим часом там люди полюбляють Різдво і комерційну атрибутику цього свята

Лариса Денисенко: Существует ли зима в экзотических странах?

Богдан Логвиненко: Дивлячись де, дивлячись в якій широті. Я більшість часу провів на екваторі, де немає сезонності. Там інші сезони – сезон дощів і посухи. 

Лариса Денисенко: Зима припадає на який сезон?

Богдан Логвиненко: Це теж залежить від зони клімату і вони міняються. На екваторі наша зима – це сезон дощів. Тобто мокрий сезон. У екваторіальній зоні немає сезону дощів, а є сухий і вологий сезон. А вже у субекваторіальній, то там конкретний сезон дощів, коли щодня падає дощ. 

Лариса Денисенко: Я знаю, що люди навіть встигають засмагнути попри дощ.

Анастасія Багаліка: Мне казалось, что такая тема будет довольно эгоистичной в нашем эфире, так как сейчас во всех регионах Украины снегопады. А в это время где-то в Таиланде заливает дощ. 

Богдан Логвиненко: Усі сприймають сезон дощів не позитивно, але насправді дощ там йде десь годину на день. І в Україні можна засмагнути зимою. Я кілька днів тому повернувся з експедиції з Карпат, де ми писали різні історії про людей відомих і не відомих. Ми піднімались на кілька гір, ночували на одній станції телекомунікаційній. Там, коли піднімаєшся, можна згоріти. 

Лариса Денисенко: А ти комусь у мандрівках пояснював, що таке сніг? Або в тебе питали, що це?

Богдан Логвиненко: Дуже часто запитували в Азії. Я колись намагався порахувати і виявляється, що ⅓ людей на Землі ніколи не бачили снігу. У мене купа зрузів індонезійців, які питають часто про сніг, який він на смак. У деяких мовах навіть немає таких слів, як «зима». 

Лариса Денисенко: А ти розповідав про наші зимові свята? У них є в традиціях взагалі сезонні свята?

Богдан Логвиненко: Більшість християнських свят є повсюду, аде вони не так прів’язані до сезону, як у нас. У них теж є ялинка, яку вони прикрашають. Світова культура святкування стосується і азійських країн. 

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.