Слухати

У львівській радіопрограмі «Птахи» буде більше історій про переселенців

03 жовтня 2016 - 07:00
Facebook Twitter Google+
Христина Головко, ведуча програми про переселенців «Птахи» розповідає, чому для неї важливий цей проект та як він буде розвиватися
У львівській радіопрограмі «Птахи» буде більше історій про переселенців / Програми на Громадському радіо

17.38hrystyna_golovko.jpg

Христина Головко // «Громадське радіо»
Христина Головко
«Громадське радіо»

Христина Головко, композитор і музикант із Львова, ведуча програми про переселенців «Птахи» на «Urban Space Radio» розповідає про новий сезон програми.

Андрій Куликов: Розкажіть, що буде в новому сезоні програми?

Христина Головко: В новому сезоні буде більше музики і локацій. Ми хочемо робити програми не тільки про переселенців, які переїжджають до Львова, а й скап-інтерв’ю про переселенців, які виїхали в Америку на різні гранти, в Лондон. І зробити більше лайф-вставок в ефірі, щоб це було не просто розмовне інтерв’ю. Наприклад, у нас буде рубрика, у якій, якщо гості — музиканти, то вони будуть співати, а якщо це буде бізнесмен, то він розказуватиме свою якусь історію і описуватиме своє місто. Тобто, це буде ніби спогад про місто, з якого він поїхав.

Також ми плануємо запрошувати в ефір більше людей старшого покоління, бо у нас їх було менше, ніж молоді. Крім того, я планую запрошувати і дітей. Ми думаємо над рубрикою, покликаною допомогти дітям увійти у нове середовище.

Андрій Куликов: Мається на увазі мовний аспект чи ще щось?

Христина Головко: І мовний аспект, і зміна міста. Крім того, часто переселенці приїжджають серед року і їм важко влаштувати свою дитину у садок чи школу. Дуже багато дітей, з батьками яких ми спілкувалися, часто закриваються в собі, через те, що відчувають себе чужими у новому місті.

Я дізналась, що у Львові театр Леся Курбаса буде робити виставу з дітьми-переселенцями, і ми хочемо запросити їх до себе на ефір і, можливо, зробити маленький перформанс.

Ольга Веснянка: Ви запрошуєте в програму людей лише зі Львова чи також з району та області?

Христина Головко: В новому сезоні ми будемо намагатися це робити.

Спочатку проект запускався як стартовий, ми тестували, як сприймає його аудиторія. Виявилось, що дуже добре. Тепер я планую більше їздити, домовлятися із студіями і, можливо, робити ефіри з різних міст.

Багато людей зі своїми історіями почали до нас звертатися після того, як ми побували на ефірі «Громадського радіо» перший раз. І мені дуже важливо, щоб ці люди знали, що програма не закинута. Я про всіх пам’ятаю.

Ольга Веснянка: Які історії вам найбільше запам’яталися, і де «Птахи» можна почути?

Христина Головко: Зараз ми розшукуємо радіо, яке готове прийняти нашу програму, тому що «Urban Space Radio» зараз перелаштовує свій формат.

Для мене всі історії програми дуже особливі, і кожна з них варта бути почутою.

Андрій Куликов: А як щодо співпраці з радіо «Сковорода»?

Христина Головко: Можливо, їм буде цікаво, я ще не знаю. У них зараз теж дуже багато авторських проектів. Будемо думати.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.