Слухати

Учні з «Л/ДНР» та Криму можуть навчатися он-лайн по українській програмі / Програми на Громадському радіо
Громадське радіо / Скачати зображення

Учні з «Л/ДНР» та Криму можуть навчатися он-лайн по українській програмі

15 грудня 2015 - 23:08
Facebook Twitter Google+
В студії доктор філософських наук, ректор Київського університету ім. Грінченка Віктор Огнев’юк

Саме на базі цього ВНЗ створена програма дистанційного навчання для школярів із зони АТО. Проект стосується Донецької та Луганської областей, а також АР Крим. Апробація проекту показала, що є зацікавленість з боку учнів. Обов’язок держави — турбуватися про дітей з окупованих територій. Діти стали заручниками ситуації, тому ми повинні зроби все, щоби діти змогли отримати і свідоцтво про середню освіту, — говорить Віктор Огнев’юк.

На нараді в Міносвіти, яка пройшла 15 грудня, було вирішено надати можливість скласти певні іспити — з української мови та історії України, та отримати атестат. «139 учнів з окупованих територій навчаються за цією системою. Ми працюємо над тим, щоб створити освітню платформу, що включатиме навчальні матеріали різного рівня та змістового наповнення. Вона почне працювати з навчального року 2016-2017 року», — розповів Віктор Огнев’юк.

Також в проекті передбачені онлайн-консультації по скайпу, завдання, підручники, тести на безкоштовній платформі «moodle».

Ірина Славінська: Расскажите больше об этом проекте.

Віктор Огнев’юк: Цей проект апробувався впродовж минулого навчального року. Ми не дуже рекламували загалом цей проект. 19 учнів навчалося, 6 з них вступили до ВНЗ. Апробація показала, що є велика зацікавленість, і я вважаю, що обов’язок української держави — турбуватися про дітей, які не з власної волі опинилися на окупованій території.

Ми будемо створювати умови, щоб учні змогли отримати документи української держави про освіту.

Вікторія Єрмолаєва: Как работает дистанционная программа обучения?

Віктор Огнев’юк: Для цього потрібно звернутися до інституту післядипломної освіти нашого університету. В цьому проекті також бере участь школа №81 м. Києва. Ми забезпечуємо науково-методологічний та технічний супровід. До нас також долучаються громадські організації.

У цьому році вже навчається 139 учнів з окупованих територій. Кількість бажаючих кожного дня зростає, і ми працюємо над тим, щоб створити дуже сучасну платформу дистанційного навчання, яка запуститься вже з наступного навчального року.

Платформа буде включати матеріали різного рівня, змістового наповнення. Ця система дозволить фіксувати входження в систему, реєстрацію учнів.

У цьому році учні використовуватимуть різні способи: онлайн консультації по скайпу, завдання в системі, яку ми використовуємо зараз.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.