Слухати

В 11 років розробила додаток для телефона. Українські школярки взяли участь у Technovation Challenge / Програми на Громадському радіо
Громадське радио / Скачати зображення

В 11 років розробила додаток для телефона. Українські школярки взяли участь у Technovation Challenge

14 травня 2018 - 23:02
Facebook Twitter Google+
Technovation Challenge — конкурс з IT-підприємництва серед школярок. 29 команд 12 травня представили свої додатки в Києві

У конкурсі брали участь дівчата віком від десяти до вісімнадцяти років.

У студії про конкурс розповіли Надія Бабинська (Вірна), волонтерка-співкоординаторка конкурсу Technovation Challenge в Україні, Ліза Гецуш, учасниця проекту, молодша команда Village Savior, та Еван Дікайн, волонтер Корпусу Миру, який працював з командою.

Конкурс вже вдруге проходить в Україні — минулого року 15 команд дівчат завершили розробку мобільних додатків на тематику, яка хвилює їхні громади.

«Це конкурс самоосвіти. Дівчата мають доступ до навчальної бази з ІТ-підприємництва, вони вчаться шукати проблеми в своїх громадах, визначати, як технології можуть вирішити їх, писати мобільний додаток, який допоможе в цьому, розробляти бізнес-стратегію, маркетинговий план для того, щоб просувати свій мобільний додаток», — розповіла Надія Бабинська (Вірна).

Дівчата навчаються протягом трьох місяців, а в травні збираються в Києві, щоб представити свої напрацювання. Після представлення журі визначає команди-переможниці.

«Команда, яка зайняла перше місце, поїде в серпні до Сан-Франциско, щоб познайомитися з дівчатками з усього світу, тому що це глобальна ініціатива і до неї вже долучено більше 80-ти країн і 12 000 дівчаток із усього світу. Дівчатка поїдуть до Сан-Франциско, щоб відвідувати офіси найбільших і найкращих ІТ-компаній, обмінюватися досвідом, спілкуватися, налагоджувати зв’язки, можливо, навіть виграти якісь призи», — розповіла співкоординаторка конкурсу.

Ліза Гецуш, учасниця проекту, розповіла про додаток, який створювала команда, учасницею якої вона була.

У команді, окрім Лізи, було ще дві дівчини – всі вони шестикласниці, допомагав дівчатам ментор Еван Дікайн, а додаток створювали шість місяців.

«Наш проект був створений саме для громади, тому що ми хотіли допомогти людям стати командою. Ми помічали таку проблему: йдемо вулицею – лежить сміття. Або інша ситуація: людина йде, біля неї смітник, а вона кидає сміття під ноги. Тому ми створили програму, щоб люди могли бути в команді і разом прибирали сміття.

Спочатку ви повинні зареєструватися в додатку, щоб можна було писати в чаті. В нас є карта, на якій ви можете позначати місце, де знаходиться сміття, є кнопка, щоб сфотографувати сміття, яке ви знайшли. Фото ви можете переслати в чат, і там можете переписуватися з людьми, які також хочуть допомоги прибрати сміття».

Слухайте повну версію розмови в доданому звуковому файлі.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.