Слухати

«В першу чергу, це перемога України», — співтворець ролика, що здобув «Каннського Лева»

28 червня 2017 - 21:50
Facebook Twitter Google+

Гості

Проект Українського кризового медіа-центру отримав «Бронзового Лева» у категорії Entertainment Lions for Music на міжнародному фестивалі реклами «Каннські Леви»
«В першу чергу, це перемога України», — співтворець ролика, що здобув «Каннського Лева» / Програми на Громадському радіо

Проект-переможець «Свідок» — це меморіальна кампанія до 75-х роковин трагедії у Бабиному Яру. Проект отримав «Бронзового Лева» у категорії Entertainment Lions for Music — вперше таку нагороду отримала українська кампанія. 

Про сам проект «Свідок» у студії Громадського радіо розповів Юрій Сак — креативний директор компанії «CFC Consulting» та доктор права, автор слів до ролика:

«Ідея ролика виникла в одного з засновників УКМЦ Геннадія Курочки, який особисто їздив у Канни виборювати бажану нагороду. Оскільки минулого року в Україні відзначали 75 річницю з трагедії Бабиного Яру, потрібно було придумати якусь ідею, яка б допомогла відзначити цю трагічну подію у спосіб, який би був потужний, але й толерантний, бо тема дуже складна. Адже ми знаємо, що в 1941 році в Бабиному Яру тільки за два дні до 40 000 людей були страчені.

В нас у всіх, в кого в більшій, в кого в меншій мірі, існує дуже чітке уявлення, що таке Бабин Яр. Це місце однієї з найбільших трагедій українського народу та й в історії людства загалом. Якщо я правильно розумію, сама ідея, як вона була реалізована, була продуктом осяяння Геннадія. Коли він зіштовхнувся з необхідністю створити якусь ідею до річниці, наскільки я від нього знаю, це було майже миттєво. Він знав про ритуальний єврейський інструмент шофар. І також, як багато з нас, знав, що сьогодні вже нема в живих реальних свідків цієї трагедії. Йому здалось, що єдиний свідок, який ще є і який може нам донести всю драматичність тих подій, — це вітер. Тому в серці проекту є вітер як свідок тих подій, який розмовляє з нами з усіма через цей музичний інструмент шофар», — розповідає Юрій Сак.

Автор музичного твору «Свідок» — відомий український композитор Святослав Луньов.

«З одного боку, це перемога УКМЦ і команди. Але, в першу чергу, це перемога України. Ми повинні розуміти, що ми конкурентоздатні в будь-якій сфері. Наші спортсмени, музиканти, творчі люди, ІТ-шніки — ми є нова Україна, нам є чим дивувати світ. Такі проривні події, як отримання першого «Каннського Лева» – будемо вважати, як кажуть англійці, цим вставили ногу в двері. І через ці двері велика кількість українських кампаній та творчих людей добіжить і до інших «каннських левів», — додав Юрій Сак.

Повну версію розмови слухайте в доданому звуковому файлі.

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.