Слухати

В Україні немає жодного часопису про книжки, — Родик / Програми на Громадському радіо
Громадське радіо / Скачати зображення

В Україні немає жодного часопису про книжки, — Родик

01 березня 2016 - 20:21
Facebook Twitter Google+
Про рейтинг «Книга року» розповідають його організатори Костянтин Родик і Галина Родіна

Наталія Соколенко: Що відзначили читачі та експертна група цього року?

Галина Родіна: У нас 7 номінацій, загалом – 21 позиція, що охоплюють всі сектори книжкового ринку.

Костянтин Родик: На жаль, в Україні немає жодного часопису про появу та обговорення нових книжок, не висвітлюється і сучасний книжковий процес з його епатажем та провокацією. Залишається лише фейсбук, сарафанне радіо та інші джерела.

Важливо те, що в цьогорічному рейтингу фігурують книжки про війну, які зараз активно обговорюються. Вони віддзеркалюють, аналізують теперішні події.  А подією минулого літературного року вважаю книгу Владислава Івченка «2014».

Наталія Соколенко: Розкажіть про неї детальніше.

Галина Родіна: В книзі зображено події від Майдану до Ілловайська включно. Автор зображує різні сторони війни, пише не лише про героїв, але і про неприємні речі, що трапляються на війні. Це авантюрний роман, який написаий настільки жваво, що відірватись від нього неможливо. З іншого боку, важко визначити позитивних і негативних персонажів.

Наталія Соколенко:  Які критерії відбору книжок про війну?

Костянтин Родик: Основний критерій — це книжка як подія літературного сезону. Тут і новизна, емоційність тексту, важливо навіть те, як зроблена книжка.

Галина Родіна: Книжки, що перемогли у рейтингу, можна купити переважно в Інтернеті, на жаль. Це велика проблема, де їх знайти.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.