Слухати

Чоловіки не лупцюють: в Україні правозахисники вчать чоловіків не бити жінок та дітей

31 березня 2018 - 08:20
Facebook Twitter Google+

Гості

Чоловіки проти домашнього насильства. Харківський правозахисник Юрій Чумак розповість про свої інформаційну кампанію
Чоловіки не лупцюють: в Україні правозахисники вчать чоловіків не бити жінок та дітей / Програми на Громадському радіо

Юрій Чумак: Ініціатива «Чоловіки про ти домашнього насильства або чоловіки не лупцюють» виникла в рамках проекту «Подолаємо наслідки війни разом». Це українсько-німецький проект, і європейські дослідники досліджували ситуацію в Боснії та Герцеговині після війни і в Чечні, де теж пройшли дві війни. І вони побачили, що дуже багато людей, які бачили війну, були вимушені переселитися або брали участь у військових діях, відчувають психологічні проблеми, які дають знаки, в першу чергу, в їхніх сім’ях.

Ірина Ромалійська: Тобто повертаючись з війни, вони починають бити жінок?

Юрій Чумак: Не обов’язково бити, але інколи доходить і до побиття.

І дослідники прийшли до висновку, що подібна ситуація, можливо, бути мати місце і в Україні, оскільки Україна зараз теж переживає конфлікт на сході. І вони підійшли досить нетрадиційно. Як правило, в нас військових відправляють до психологів, і самі військові кажуть, що часто до них застосовують такі підходи, як наче вони вже потенційні насильники.

Друге – як правило, цими питаннями займаються жінки, які піднімають питання, що потрібно захищати жінок та дітей від чоловіків.

Тому в рамках цього проекту взяли чоловіків, громадських активістів, волонтерів, переселенців, учасників АТО, і з нами працювали, нас вчили практикам, які не нападають на чоловіків, а піднімають їх, ми хочемо допомогти чоловікам піднятися і дати їм зрозуміти, що не можна скоювати насильство в сім’ї, а варто бути партнером жінок, їхнім союзником.

Повну версію розмови можна прослухати у доданому звуковому файлі. 

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.