Слухати

Верифікація соціальних виплат стартує 1 березня, — Мінфін / Програми на Громадському радіо
«Громадське радіо» / Скачати зображення

Верифікація соціальних виплат стартує 1 березня, — Мінфін

29 лютого 2016 - 23:52
Facebook Twitter Google+
Начальник управління та моніторингу виплат Мінфіну Андрій Рязанцев говорить, що припинення соціальних виплат органами Мінсоцполітики минулого тижня не мають нічого спільного з верифікацією

Анастасія Багаліка: Верифікація соціальних виплат вже розпочалась?

Андрій Рязанцев: Ще ні. Завтра буде офіційна прес-конференція, яка покладе старт цій підготовчій роботі, і лише від початку березня ми почнемо працювати з верифікацією.

Анастасія Багаліка: Що це за списки, які називають «списками СБУ», за якими позбавляють виплат переселенців?

Андрій Рязанцев: Це жодним чином не пов’язано з тією діяльністю, яку робимо ми, адже ми робимо порівняння інформації, яка була надана одержувачем допомоги з понад 20-ма різними органами влади, та видаємо рекомендації, відповідно до того, чи порушує людина певні формальні критерії. Тобто, верифікація сама по собі не тягне за собою припинення виплат.

Тетяна Трощинська: В минулий четвер була прес-конференція СБУ, де вони пояснювали, чому частині людей припинено соціальні виплати.  І там ще прозвучало, що частина даних була передана  Міністерством фінансів, це так?

Андрій Рязанцев: Ні, ми жодної інформації  не надавали, обмін інформацією почне відбуватися тільки зараз.

Анастасія Багаліка: В нас є матеріал, що деякі переселенці чують відмови від служб соціального захисту в усіляких виплатах. Як ви це прокоментуєте?

Андрій Рязанцев: Головний розпорядник коштів — Міністерство  соціальної  політики, і вони мають системи контролю за цільовим використанням бюджетних грошей. Я не можу охарактеризувати їх, ми працюємо зовсім в іншому напрямку, працюємо на рівні електронної верифікації,  тобто, визначаємо, які є формальні критерії.

Анастасія Багаліка:  Які саме виплати підпадатимуть під верифікацію та на яких підставах?

Андрій Рязанцев: Цей процес  відбуватиметься на підставі порівнянь даних з різних джерел, тобто кожна інформація, надана реципієнтом, буде перевірена, і статус буде перевірений саме на сьогоднішній момент. Наступним кроком є надання рекомендації розпорядникам коштів, тобто, ми сигналізуємо, що з нашої точки зору, згідно такого-то пункту такого-то закону людина не підпадає під критерії можливості отримання соціальних виплат. Ми надаємо рекомендації тільки про тих, у кого є порушення критерій.

Анастасія Багаліка: А як гарантовані виплати, наприклад, виплати  при народження дитини?

Андрій Рязанцев: В даному випадку єдиний критерій — це народження дитини. І вони підпадають  під верифікацію в єдиному ключі – це звірка паперових реєстрів.

Тетяна Трощинська: Кого намагаються виявити таким чином?

Андрій Рязанцев: Розкажу вам про досвід розвинених країн, які сьогодні при  повному електронному обміні мають відсоток шахрайства на рівні 3-5%. Було би дуже добре сподіватися на те, що ми маємо менше показники, але є вже зафіксовані факти в наших пілотних проектах випадків шахрайства.

Анастасія Багаліка: Правда, що будуть позбавляти виплат переселенців, які проживають на непідконтрольній Україні території?

Андрій Рязанцев: Переселенець — це людина, яка покинула своє житло і перемістилася на підконтрольну Україні територію, і в цьому випадку ми говоримо про допомогу, яка видається на винайм житла та сплату комунальних послуг. По логіці, ми не можемо виплачувати кошти на винайм житла тим, хто не переїхав.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.