Слухати

Вразило, що деякі українські ЗМІ не надають слово бойовикам - журналістка з Гамбурга / Програми на Громадському радіо
Громадське радіо / Скачати зображення

Вразило, що деякі українські ЗМІ не надають слово бойовикам - журналістка з Гамбурга

25 квітня 2017 - 19:44
Facebook Twitter Google+
Журналістка з Гамбурга (Німеччина) Антонія Шефер приїхала до України, щоб поспілкуватись з українськими журналістами, які висвітлюють події на Донбасі та в окупованому Криму, в рамках дослідження

«Моє дослідження присвячене тому, як вивчити вплив інформації про війну на Сході України на якість новин. В моєму дослідження буде порівняння української журналістики з німецькою: яким чином конфлікт висвітлюється в німецьких та українських медіа», — говорить Антонія Шефер.

«Ще одне з завдань дослідження — з’ясувати чи буде якась різниця між тим, коли журналіст повідомляє безпосередньо з місця події і звідти повідомляє, що відбувається і коли просто сидить в редакції і готує новини. Чи по-різному вони повідомляють про те, що відбувається на Сході України», — додає журналістка.

«Українські журналісти висвітлюють у більш згущених фарбах на відміну від німецьких колег, які не бачать все в чорних фарбах, але говорити про конкретні висновки я поки що не можу, оскільки дослідження ще не завершено. Я опитую 6-7 українських журналістів та 6-7 німецьких», — говорить Антонія Шефер.

«Особисто для мене стало відкриттям після спілкування з українськими журналістами дві речі: те, що існує «чорний» список, куди вносяться дані, контакти українських журналістів і цей список створюють сепаратисти на Сході України. Другою новиною для мене стало те, що деякі українські журналісти свідомо не надають слово сепаратистам і не включають це у свої матеріали, не цитують їх», — ділиться першими враженнями Антонія Шефер.

«З самого початку, коли виник конфлікт (на Майдані, військовий конфлікт), Україна часто лунала в німецьких медіа, але поступово ця активність спала. І, я думаю, що в Німеччині досить мало знають про Україну. Раніше знали через футбол. Зараз в німецьких медіа Україна висвітлюється в контексті відносин з Росією. І, я думаю, що часто про конфлікт не можуть німецькі ЗМІ, оскільки велике значення має потреба аудиторії», — додає Антонія Шефер.

Цю публікацію створено за допомогою Європейського Фонду Підтримки Демократії (EED). Зміст публікації не обов’язково віддзеркалює позицію EED і є предметом виключної відповідальності автора(ів). 
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.