Слухати

Виноробну галузь в Україні треба рятувати, – голова комітету АПК Торгово-промислової палати

14 грудня 2017 - 21:59
Facebook Twitter Google+
Чому в Україні всього 72 виробники вина і як змінити цю ситуацію: говоримо з головою комітету агропромислового комплексу Торгово-промислової палати Олегом Юхновським

yuhnovskyy.jpg

Олег Юхновський // Громадське радіо
Олег Юхновський
Громадське радіо

«На жаль, маємо різке скорочення площі насаджень виноградників, останні три роки – різке падіння (майже втричі) обсягів експорту вина, скорочення внутрішнього виробництва – перелік можна продовжувати», — говорить Олег Юхновський.

Але, порівнюючи з попередніми роками, в 2017 є і певна позитивна динаміка, відзначив він:

«Призупинилося падіння експорту – маємо дещо покращені показники збільшення експорту в цьому році, порівняно з 2016. Українські винороби поступово освоюють нові ринки (Китай), традиційно поставляючи продукцію до Білорусі, країн Прибалтики, Польщі та інших країн ЄС».

Основною проблемою для розвитку галузі залишається невелика кількість виноробних підприємств:

«72 виробники в нас мають ліцензію на виробництво, і з них п’ять – сімейні виноробні. Для порівняння: у Франції – 40 000, в Італії майже мільйон невеликих виробників. Тут є проблеми, які виникли нещодавно, і ті, які накопичувалися протягом дуже багатьох років, в тому числі, мали місце ще за радянської доби. Загалом в основі проблем і сьогодні дається взнаки ставлення до власності, до підприємництва, до малого та середнього бізнесу».

Про потенціал українського виноробства, а також про законодавчі ініціативи, спрямовані на те, щоб змінити ситуацію, слухайте в повній версії розмови в доданому звуковому файлі.

Читайте також: Почему в Украине всего 61 производитель вина?

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.